У Криму на Ай-Петрі атаковано базу ППО – соцмережі

У Криму на Ай-Петрі атаковано базу ППО - соцмережі

Фото: Крим.Реалії База ППО на горі Ай-Петрі

Внаслідок влучення ракет територія військової частини отримала пошкодження. Загинув її командир Олександр Кулаков та ще один військовослужбовець, стверджують джерела.

Російську військову базу ППО на горі Ай-Петрі пошкоджено внаслідок ранкової ракетної атаки на Крим. Загинув командир військової частини, повідомиканал ASTRA у понеділок, 13 травня.

“В районі 6:00 ранку кілька ракет (імовірно, Storm Shadow) атакували в/ч 85683 на горі Ай-Петрі в Криму, повідомили джерела в екстрених службах анексованого регіону. На горі знаходиться “таємна” військова база ППО 3-го радіотехнічного полку ЗС РФ”, – йдеться у повідомленні.

Стверджується, що внаслідок влучення ракет територія військової частини отримала пошкодження. Загинув її командир Олександр Кулаков та ще один військовослужбовець. Також є поранені, але їхня кількість уточнюється.

Видання нагадує, що у радянські роки на горі Ай-Петрі було створено Радіотехнічний центр далекої розвідки та наведення військ ППО. Куполи захисних споруд радарів у вигляді куль привертали увагу туристів. Під цими куполами ховаються радіолокаційні комплекси. Також тут облаштоване військове містечко.

3-й радіотехнічний полк – військове формування у складі радіотехнічних військ ВКС РФ. Сформовано у 2014 році після анексії Криму росіянами на базі 40-ї радіотехнічної бригади Повітряних сил України. Штаб розташовано в місті Севастополь.

Раніше ЗМІ повідмили, що у ніч на понеділок безпілотники СБУ завдали ударів по нафтобазі в Бєлгородській області РФ і по електропідстанції в Липецькій області.

У свою чергу росіяни підтвердили атаку дронів у трьох областях – Липецькій, Білгородській і Курській. Російські пропагандисти заявляли про “успішне відбиття” атаки, але одночасно визнавали, що горить електропідстанція в Липецькій області.

Джерело