У ГУР зробили заяву про зрив обміну полоненими

У ГУР зробили заяву про зрив обміну полоненими

Фото: t.me/dmytro_lubinetzs Розвідники наголосили, що нині “не має достовірної та вичерпної інформації з приводу того, хто саме перебував на борту” Іл-76 (ілюстративне фото)

Розвідники заявили, що в середу мав відбутися обмін полоненими і відреагували на заяви росіян про те, що ті нібито “летіли в Іл-76”.

Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України зазначає, що в середу, 24 січня, мав відбутися обмін полоненими. Проте цього так і не сталося. Про це повідомляє ГУР на своїй сторінці в Facebook.

“За твердженням російської сторони це сталося внаслідок збиття російського літака Іл-76, який буцімто перевозив наших полонених”, – зазначили розвідники.

В Головному управлінні наголосили, що Україна нині “не має достовірної та вичерпної інформації з приводу того, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості”.

“Україна не була проінформована про кількість транспортних засобів, маршрути та форми доставки полонених. Відомо, що доставка полонених відбувається як авіаційним, так і залізничним і автомобільним транспортом.

Це може свідчити про навмисні дії Росії, направлені на створення загрози життю та безпеки полонених”, – зазначили в ГУР.

Там також звернули увагу на те, що “посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною”. Крім того, розвідники додали, що “в будь-якому разі має обговорюватися обома сторонами, адже в іншому випадку це наражає на небезпеку весь процес обміну”.

Розвідники припускають, що це “були сплановані та навмисні дії РФ з метою дестабілізації ситуації в Україні та послаблення міжнародної підтримки нашої держави”.

Нагадаємо, в Бєлгородській області зазнав аварії військово-транспортний літак Іл-76. У Міноборони РФ заявили, що на борту літака нібито перебували 65 полонених ЗСУ, які перевозилися до Бєлгородської області для обміну, шість членів екіпажу і троє супроводжуючих.

Українські ЗМІ повідомили, що Іл-76 перевозив ракети до комплексів С-300.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими закликав не поширювати фейки і заявив, що він нині збирає інформацію про цей випадок.

Джерело