У ГУР розповіли, чи з’явилися у росіян Starlink

У ГУР розповіли, чи з'явилися у росіян Starlink

Фото: Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими Представник ГУР Андрій Юсов

Армія Росії використовує Starlink Ілона Маска на фронті, і це явище стає системним, підтвердили в українській розвідці.

Головне управління розвідки Міністерства оборони підтвердило, що російські війська почали використовувати на захоплених територіях України термінали Starlink. Про це повідомив представник ГУР Андрій Юсов в коментарі РБК-Україна.

За його словами, це не поодинокі випадки – явище починає набирати системного характеру.   “Так, зафіксовані випадки використання російськими окупантами даних пристроїв. Це починає набирати системного характеру”, – зазначив речник.

Нагадаємо, 8 лютого ЗМІ поширили інформацію про те, що у російських окупантів з’явився Starlink з ліцензованими акаунтами. Росіяни отримують термінали Starlink через “паралельний імпорт” або через так званих волонтерів-реселерів. Закупівля йде через треті країни, підставними особами.

У компанії SpaceX, яка забезпечує роботу мережі супутникового зв’язку Starlink, заявили, що не ведуть жодних справ із російським урядом або зі збройними силами РФ. При цьому в компанії заявили, що деактивуватимуть термінали, які були отримані без відповідної ліцензії.

Джерело