У Білорусі українця посадили за “образу Лукашенка”

У Білорусі українця посадили за "образу Лукашенка"

Фото: Вітебська весна Володимир Лисиця

Володимира Лисицю визнали винним в образі представників влади і, крім позбавлення волі, суд призначив чоловікові штраф у сумі 7400 білоруських рублів (2260 доларів).

Суд Ліозненського району в Білорусі засудив уродженця України Володимира Лисицю до трьох років колонії загального режиму у справі про образу Олександра Лукашенка. Про це повідомив білоруський правозахисний центр Вітебська весна.

Українця визнали винним в образі представників влади і, крім позбавлення волі, суд призначив чоловікові штраф у сумі 7400 білоруських рублів (2260 доларів).

Коім того, Лисиця має виплатити по три тисячі білоруських рублів (916 доларів) моральної шкоди генпрокурору Білорусі Андрію Шведу та депутату Новополоцької міської ради Ігорю Медзведському.

Повідомляється, що чоловік залишив до постів у російській соцмережі Одноклассники нецензурні коментарі на адресу Лукашенка, військкома Гомельської області та кількох депутатів Палати представників Національних зборів Білорусі.

Правозахисники повідомляють, що в суді Лисиця визнав свою провину, а щодо відшкодування моральних збитків генпрокурору Білорусі й депутату міськради сказав, що це «надмірні суми».

Володимир Лисиця – уродженець Сумщини. У вересні 2023 року прокуратура Ліозненського району визнала його сторінку в мережі Одноклассники “екстремістським матеріалом” за розміщені на ній антивоєнні пости та аватарку з українським прапором.

Раніше повідомлялося, що в школах Білорусі запровадили новий предмет “військовий переклад”, під час вивчення якого навчатимуть допитувати полонених.

КДБ Білорусі провів масові рейди проти родичів політв’язнів – ЗМІ

Джерело