Виробник новітніх винищувачів F-35 оголосив про випуск 1000-го екземпляра

Ескадрильї F-35. Фото: Nial Bradshaw

Американська корпорація Lockheed Martin завершила будівництво тисячного винищувача п’ятого покоління F-35.

Проте, тисячний екземпляр F-35 та деякі інші машини нової конфігурації поки що не передаються замовникам.

Літаки розміщені на стоянці в очікуванні доопрацювання новітнього оновлення апаратного та програмного забезпечення Technology Refresh 3 (TR-3), з яким виникли проблеми і програмного забезпечення Block 4, яке належить завершити до середини поточного року, інформує портал The War Zone.

При цьому в рамах модернізації всіх F-35 проводяться роботи з удосконалення двигунів Pratt & Whitney F135, які використовуються на всіх версіях винищувача.

Тим не менш, зараз експлуатується більше F-35, ніж будь-яких інших винищувачів 5-го покоління разом узятих.

Складальний цех літаків F-35. Фото: Lockheed Martin

Станом на початок січня винищувачі F-35 у США і країнах-одержувачах налітали понад 773 тисяч годин, для них підготовлено понад 2280 пілотів і 15,4 тисяч фахівців з технічного обслуговування в 14 льотних службах по всьому світу. Ці літаки вже здійснили понад 469 тисяч вильотів.

Наразі вони розміщені або можуть розміщуватися на 32 базах і 11 авіаносних кораблях США та їхніх союзників. У міжнародній програмі Joint Strike Fighter з виробництва винищувачів беруть участь 17 країн.

Довідково: F-35 Lightning II – сімейство малопомітних багатофункціональних винищувачів-бомбардувальників, розроблене американською компанією Lockheed Martin у трьох варіантах: F-35A наземний винищувач зі звичайним злетом і посадкою для ВПС, F-35B винищувач із коротким злетом і вертикальною посадкою і F-35C палубний винищувач для ВМС.

Багатофункціональний винищувач-бомбардувальник F-35 Lightning II. Відео: Pratt & Whitney

Джерело