Викрито в’язня, який видурював гроші в родичів військовополонених та зниклих безвісти

СБУ затримала в’язня однієї з тюрем Житомира, який виманював гроші в родичів українських військових, обіцяючи повернути полонених або зниклих безвісти на фронті воїнів.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

За даними слідства, схему організував в’язень однієї із тюрем Житомира, який в інтернеті знаходив людей, що розшукували своїх близьких — бійців ЗСУ, що потрапили в полон або зникли під час боїв на передовій.

Потім зловмисник телефонував родинам українських захисників та за гроші обіцяв знайти і повернути їх додому. Представлявся він учасником «пошукової групи» і вихвалявся «потрібними» зв’язками.

Вартість «послуг» шахрая становила від 5 до 55 тис. грн. Сума залежала від платоспроможності потерпілого.

Встановлено, що гроші перераховували на банківські картки його співкамерників і спільників «на волі», серед них також були його матір та цивільна дружина.

СБУ задокументувала факт вимагання зловмисником понад 50 тис. грн з близьких українського воїна, який вважається зниклим безвісти.

Під час обшуків у камері в’язня та вдома у його спільників виявлено декілька мобільних телефонів, банківські картки та інші речові докази злочинної діяльності. Наразі організатору схеми повідомлено про підозру за шахрайство. Триває розслідування для притягнення до відповідальності інших співучасників злочину.

Як повідомляла АрміяInform, викрито колаборанта, який розгорнув польову кухню для «кадирівців» під час боїв за Миколаїв.

Джерело