Втома, слабкість і сонливість у чоловіків — основні причини

Чому чоловіки втомлюються.

Коли на роботі багато серйозних проблем, до вечора людина нерідко відчуває перевтому. Не можна її списувати тільки на стрімкий, неспокійний спосіб життя і надлишок інформації. До втоми чоловіків призводить безліч чинників. Які стани зустрічаються найчастіше, як їх подолати, інформує Ukr.Media.

Анемія

Якщо ви постійно відчуваєте розбитість, слабкість, порушення концентрації уваги і проблеми зі сном, — це сигналізує про нестачу еритроцитів у крові. Анемію супроводжують головний біль, здавлювання в грудях, прискорене серцебиття. При виникненні таких симптомів необхідно відвідати лікаря, здати аналізи. Для лікування призначають препарати, що містять залізо.

Апное уві сні

При такому стані спостерігають зупинку дихання під час нічного відпочинку. Апное супроводжується хропінням. При цьому верхні дихальні шляхи закриваються на кілька секунд, що дає сигнал мозку про необхідність прокинутися. Ви знову починаєте дихати, а вранці встаєте з почуттям втоми. Наявність таких симптомів вимагає звернення до фахівців в клініці. Вони перевірять зміни дихання, роботу головного мозку під час нічного сну і дадуть рекомендації щодо усунення проблеми.

Інсулінорезистентність

Такий стан означає, що клітини організму не засвоюють цукор в крові і не можуть передавати енергію по тілу. Причина цього в високому виробленні інсуліну. Необхідно провести аналіз глюкози натще. Якщо показники перевищують нормативи, слід змінити спосіб життя, правильно харчуватися, більше рухатися, знизити вагу.

Хвороби щитоподібної залози

Порушення вироблення гормонів цим органом викликає збій обміну речовин. При їх низькому рівні виникає сильна слабкість, швидка стомлюваність і втома. Хвороби піддаються лікуванню. Якщо ви часто скаржитеся на симптоми безсилля, слід пройти обстеження в ендокринолога.

Низький рівень тестостерону

Дуже важливий статевий гормон у чоловіків. З віком цей процес слабшає. Більшу частину тестостерону організм виробляє під час сну. Якщо у вас з'явилися проблеми з втомою, постарайтеся висипатися. Дотримуйтеся дієти з обмеженням шкідливих жирів, засновану на овочах і фруктах.

Приймання статинів

Ці ліки призначають при підвищеному рівні холестерину в крові. Вони знижують ризик серцевого нападу, інсульту, інфаркту. Статини мають побічні дії — слабкість, болі в м'язах, втому. Якщо симптоми викликають сильний дискомфорт, поговоріть з лікарем, щоб замінити препарат.

Джерело