Всього 30 хвилин в день і ви завжди будете здорові

10 вправ академіка Амосова.

Микола Амосов – кардіохірург, автор і новатор методів кардіохірургічного втручання, передають Новини України. Крім цього, Микола Михайлович винайшов систему обмежень і навантажень і власний комплекс вправ, ефективність якого доводить його яскраве, насичене і довге життя.

Гімнастика Амосова називається «1000 рухів». Її метою є боротьба з гіподинамією і проблемами зі здоров'ям, насамперед, хребта, які сьогодні починають виникати вже в самому юному віці. У комплекс вправ Амосова включено 10 вправ, знаменитий академік рекомендує їх виконувати по 100 разів. Помноживши 100 на 10, і вийде 1000 рухів.

Микола Амосов вважав, що людське здоров'я не залежить ні від навколишніх обставин, ні від медицини. Вирішальний фактор – це вибір кожного, бути чи не бути здоровим. У віці 40 років Амосов відчув початок погіршення здоров'я, саме тоді він і вирішив винайти те, що врятує не тільки його, а стане панацеєю для суспільства – вже в ті роки хворого гіподинамією.

Для виконання вправ Амосова не потрібна ні сила, ні витривалість. Починати можна з 10 повторень, але щотижня додавайте по «десятці».

Свій комплекс Амосов рекомендував поєднувати з щоденної пробіжкою: або 2 км за 12 хвилин, або біг підтюпцем, але з максимальним прискоренням на останніх 100 м. Прискорення необхідно для збільшення частоти серцевих скорочень до 130 уд/сек, менший показник не принесе користі від тренування. Саме з цією метою, виконуючи вправи академіка Амосова, необхідний максимальний темп.

На всі 1000 рухів у самого Амосова ішло 25-30 хвилин. Крім того, всі вправи (крім 1, 8 і 9, 10) Амосов виконував на свіжому повітрі в будь-яку пору року.

Зараз багато хто виступають проти бігу, оскільки йде велике навантаження на хребет, що може призвести до протрузії і гриж. Рекомендують біг замінити скандинавської ходьбою.

Є маса супротивників гімнастики Миколи Амосова у лавах медиків. Їхні думки сходяться на тому, що 100 повторень – це надто велике навантаження. Однак поки міг, Амосов боровся з їх твердженнями. Якщо протягом дня всього лише зав'язувати і розв'язувати шнурки, вийде як раз «класична» рекомендація: 10-20 повторень, тому цифра – 100, — це зовсім не так багато, як здається на перший погляд. Погляньте на шимпанзе, скільки рухів плечовим суглобом вона виконує?

Просто почніть з декількох повторень і поступово доведіть до ста. Головне — регулярні заняття. Навіть пропустивши один день, все доведеться починати спочатку.

Комплекс вправ академіка Амосова

1. Нахили вперед. Торкаємося підлоги пальцями, а якщо вийде – долонею. Голова рухається в такт з тулубом.

2. Нахили в сторону – «насос». Нахиляючись вліво, права рука підтягується до пахви, ліва рука тягнеться вниз.

3. Підкидаємо руку і опускаємо назад за спину. Права рука тягнеться до лівій лопатці, ліва – до правої. Шия рухається в такт.

4. Зчепили Руки в замку на грудях, робимо розвороти вправо-вліво, повертаючи при цьому голову. Рух рук має посилювати амплітуду.

5. ІП – стоячи, підкидаємо коліно до грудей, притискаємо рукою максимально високо, робимо почергові рухи обома ногами.

6. Лягаємо тазостегновим суглобом і животом на ослінчик обличчям вниз, руки в замку за головою, тіло натягнуто струною паралельно підлозі. Прогинаючись в попереку максимально піднімаємо верхню частину тулуба.

7. Беремося руками за спину стільчика, присідаємо.

8. Впираємося руками об диван (або при можливості від підлоги) отжимаемся.

9. Підскакуємо на кожній нозі максимально високо.

10. Берізка, далі закидання ніг за голову.

Як бачите, нічого складного. Всі ці вправи ми добре знаємо зі шкільних занять фізкультурою, проте дуже давно, саме зі шкільної лави, їх не виконували. За словами академіка Амосова, природа прихильна до людини: досить лише трішки позайматися і проблеми зі здоров'ям відступлять. Не бійтеся великої кількості повторень. Почніть з мінімуму, і ви самі побачите, що навіть для нетренованої людини 100 повторень – це цілком реальна цифра.

Джерело