«Впарювали» російські паспорти: двом мешканкам Херсонщини повідомлено про підозру

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури двом жителькам регіону заочно повідомлено про підозру у колабораційній діяльності.

Про це інформує Херсонська обласна прокуратура.

За даними слідства, підозрювані 50-ти та 49-ти років одна у липні, інша у листопаді 2022 року працевлаштувалися у незаконно створений правоохоронний орган — «Управление Федеральной миграционной службы ГУ МВД Херсонской области».

Зазначається, що одна з них обійняла посаду так званого «провідного спеціаліста-експерта відділення організації міграційного обліку та оформлення віз та запрошень відділу дозвільно-візової роботи управління з питань міграції». Інша — «т.в.о. спеціаліста відділу паспортно-візової служби».

У відомстві розповіли, що одна з жінок на посаді видавала «адресні довідки» та перекладала українські документи жителів Херсона для подальшого оформлення паспортів рф.

На іншу було покладено обов’язки реєстрації іноземних громадян та їх облік, надання дозволу на тимчасове проживання. А також контроль за дотриманням громадянами рф, іноземцями, посадовцями і юридичними особами вимог міграційного законодавства країни-агресорки тощо.

Досудове розслідування здійснюється УСБ України в Херсонській області.

Як повідомляла АрміяInform, в Україні задокументували понад 133 тисячі воєнних злочинів росії.

Джерело