Воювали проти ЗСУ під Мар’їнкою й на Авдіївському напрямку – судитимуть двох бойовиків нзф «днр» | Кримінал

Прокурори Житомирської обласної прокуратури надіслали до суду обвинувальні акти стосовно двох жителів Донецька за фактом державної зради, участі у незаконних збройних формуваннях, створених на тимчасово окупованій території України, участі у терористичній організації та у діяльності не передбаченого законом збройного формування.

Слідство встановило, що два донеччани майже одночасно, у серпні-вересні 2015 року, добровільно перейшли на бік ворога та уклали контракти з нзф, що входить до складу 1 армійського корпусу терористичної організації «днр».

Тривалий час служили у воєнізованих підрозділах, у тому числі й гвардійській оперативно-тактичній групі «кольчуга». Бойовики виконували злочинні накази командирів країни-агресора, брали участь у збройних зіткненнях з Силами оборони. Зокрема, один з них був членом екіпажу артилерійської установки МСТА-Б.

Особливо «відзначився» підрозділ держзрадника-снайпера у боях під Мар’їнкою, за що був нагороджений псевдоорденом.

 З перших днів повномасштабного збройного вторгнення рф обоє добровільно продовжили військову службу у різних військових підрозділах. Згодом  служили у  складі «100-ї окремої мотострілецької бригади» 1 армійського корпусу, який підпорядковувався мінобороні рф.

У серпні 2023 року, під час бойового зіткнення на Авдіївському напрямку (Покровський район) бійці ЗСУ захопили ворожі позиції та роззброїли обох бойовиків буквально в окопах.

З того часу і дотепер вони перебувають під вартою.

За матеріалами Житомирської обласної прокуратури

Джерело