Вік не завада: психологи назвали ідеальну різницю між подружжям

Чи варто вибрати старшого партнера або придивитися до ровесників?

Кажуть, справжнє кохання не знає ні кордонів, ні рамок, їй покірні люди в будь-якому статусі. Але вчені вважають, що різниця у віці між подружжям — один із важливих аспектів успішного шлюбу, інформує Ukr.Media.

Зараз, за статистикою, середня різниця у віці між партнерами по всьому світу — 5-6 років, зазвичай чоловік старший від обраниці. Очевидно, що такі «правила» склалися ще з тих часів, коли на жінку насамперед покладалися функції «продовжувачки роду». І хоча сьогодні жінки більш активно беруть участь у соціальному житті та матеріальному забезпеченні сім'ї, спілки, де чоловік старший (отже, він опора) зустрічаються набагато частіше.

При цьому, якщо дівчина молодша всього на пару років, у подружжя приблизно однаковий життєвий досвід і культурний код, вони дивилися ті самі фільми, слухали схожі групи, пам'ятають однакові мультики, які чекали вранці в неділю.

Психологи теж схильні вважати, що саме різниця у віці від 3 до 6 років є оптимальною для побудови міцних, здорових відносин. У таких закоханих народжується більше дітей та відбувається менше конфліктів.

До речі, у Китаї вважають, що є математична формула. Кількість років чоловіки ділять на два, а потім додають сім. Наприклад, якщо партнеру 34 роки, то його ідеальною коханою має бути 24 роки.

При цьому не варто думати, що інша різниця фатальна. Психологи вважають, що у кожному варіанті є і плюси, і мінуси.

Шлюб між ровесниками

Часто однолітки стають чоловіком і дружиною в ранньому віці: зустрівшись у школі чи ВНЗ, вони вирішують, що створені один для одного, і вирушають до РАЦСу. У таких відносинах панує взаєморозуміння та гармонія, але набагато частіше трапляються фінансові проблеми. Подружжя просто ще не встигло збудувати кар'єру і досягти успіхів, тому стикаються з безгрошів'ям і відчувають розчарування.

За статистикою, ровесники, які стали чоловіком і дружиною в ранньому віці, частіше за інших пар змінюють один одному, прагнучи різноманітності.

Чоловік старший на 10-15 років

Нині такими союзами нікого не здивувати: він успішний і спокійний, вона молода і сповнена сил. Якщо шлюб будується не так на меркантильних інтересах, як на почуттях, може бути дуже успішним. Чоловік уже розуміє жіночу психологію, знає, як принести жінці задоволення. Молода дівчина заряджає обранця енергією, допомагає йому знайти натхнення і знову відчути яскраві емоції.

Чоловік старший на 20 років і більше

Звичайно, є ймовірність, що і такий союз буде щасливим.

Але статистика та дослідження показують, що занадто серйозна різниця у віці скорочує життя подружжя: їм доводиться жити в постійному стресі, думати про те, як зміняться відносини, коли партнер переступить поріг похилого віку, а жінка все ще буде молодою та повною сил.

А якщо жінка старша?

Нині цей аспект теж нікого не бентежить. Х'ю Джекман майже тридцять років був одружений на Деборі-Лі-Фернес, яка старша за нього на 13 років. Їхній шлюб вважався одним із найміцніших у Голлівуді. На жаль, буквально днями пара оголосила про розлучення. Однак Еммануель та Бріджит Макрон разом вже 16 років (дружина старша за чоловіка на 25 років). До речі, якщо жінка старша за чоловіка на 3-7 років, то різниця буде майже непомітна зовні. Зате в житті та в побуті мудра партнерка допоможе чоловікові приймати правильні рішення, стане для нього вірним порадником, острівцем спокою.

Джерело