Відновитися після порожнинних операцій допомагає звичайна жуйка

Жувальна гумка нормалізує перистальтику кишечника, прискорюючи одужання хворих.

Жувальна гумка здатна прискорити одужання після порожнинних операцій, повідомляє журнал Archives of Surgery, передає Ukr.Media.

За свідченням учених з каліфорнійської лікарні Санта-Барбари (Santa Barbara Cottage Hospital), жувальна гумка прискорює відновлення функції кишечника, тим самим скорочуючи післяопераційний період.

Будь-які порожнинні операції викликають зниження або, у важких випадках, зупинку перистальтики кишечника.

Зниження функції кишечника може приводити до болів в животі, нудоті і здутті живота, що в кінцевому підсумку подовжує час перебування пацієнта у лікарні. Крім того, при цьому стані збільшується ризик інфекції, додають дослідники.

У дослідженні брало участь 34 пацієнта, які перенесли операцію з видалення частини товстої кишки – так звану резекцію сигмоподібної кишки.

Половина пацієнтів в післяопераційному періоді крім традиційного лікування тричі на день жували жувальну гумку без цукру, решта лікувалися тільки звичайними засобами.

Результати дослідження показали, що у пацієнтів, жували жуйку, швидше відходили гази і раніше з'являвся стілець, що свідчило про відновлення функції кишечника.

У середньому, час перебування у лікарні у пацієнтів з контрольної групи склало 6,8 днів, у пацієнтів, що вживали жувальну гумку, час перебування в лікарні скоротилося до 4,3 дня.

Відомо, що деякі пацієнти після проведення порожнинної операції протягом короткого періоду не можуть ні їсти, ні пити. Жувальна гумка здатна стимулювати ті ж нерви, що і їжа, і сприяти виробленню гормонів, що активують шлунково-кишковий тракт, вважають вчені.

Жувальна гумка є найбільш простою і дешевою альтернативою для відновлення функції кишечника, при нездатності приймати їжу, запевняють американські хірурги.

Джерело