Відмовити і не скривдити: Найкращі способи відмовити чоловікові

Це тонке мистецтво, яким володіють далеко не всі.

Ми вже знаємо, що «чоловік з Марса, а жінка з Венери», але часто жінки забувають, що слова, які вони вважають невинними, можуть бути образливими для чоловіків, наче червона ганчірка для бика. Ми провели опитування серед чоловіків різного віку та з'ясували, як, на їхню думку, дівчата повинні відмовляти хлопцям, щоб не зачепити їхню тонку душевну організацію, інформує Ukr.Media.

Будьте чесною, але ввічливою

Якщо, наприклад, потрібно відмовити залицяльнику, з яким пройшло одне побачення, але хлопець не сподобався, не треба ховатися, відключати телефон, скидати дзвінки та ігнорувати SMS. Це прикро і якось не по-людськи. Така поведінка позначається на самооцінці чоловіків.

Краще чесно сказати, що зустріч була мила і приємна, ви добре провели час, але в процесі розмови зрозуміли, що цей чоловік може стати для вас класним другом і приятелем, але не молодою людиною, що ви цінуєте його час і хочете бути чесною з ним. Чоловік все зрозуміє, адже ви теж могли йому не сподобатися, це нормально.

Давайте конкретні відповіді, а не ухильні відмазки

Фрази «Та щось я, напевно, не знаю, не дуже розумію, що на нас чекає…» або «Я поки що не готова до серйозних відносин» чоловіки часто сприймають як легке кокетство, флірт і бажання спонукати чоловіка вмовляти дівчину далі. Якщо ви не хочете давати жодних надій на спілкування/зустріч/відносини — кажіть відразу «Ні!». Без натяків. Чоловіки їх не розуміють.

А щоб відмова не прозвучала прикро, додайте аргументів: «Я б з радістю продовжила знайомство, ви дуже цікава людина, але я одружена, ви запізнилися!», «Дякую за комплімент, але я відмовлюся, мені зовсім не до стосунків та романів», «Ціную вашу симпатію, але крім спілкування я нічого вам не можу запропонувати» і так далі, залежно від ситуації.

Відмова від знайомства в соцмережах

Знайомства в соцмережах зараз популярніше, ніж знайомства наживо. Віртуальне спілкування витісняє реальне, але й в інтернет-світі трапляються ситуації, коли потрібно відмовити чоловікові у спілкуванні, але незрозуміло, як це зробити. Ігнорувати — найпростіше. Але, краще дати шанс спілкуванню: воно ні до чого не зобов'язує! Можливо, хлопець не виглядає як красень, але він зачарує вас у діалозі. Допоки ви не почнете з ним спілкуватися, ви не дізнаєтесь, наскільки він розумний і яке у нього чудове почуття гумору.

Якщо ви не хочете навіть починати спілкування, то краще відповісти: «Вибачте, впевнена, ви чудовий хлопець і співрозмовник, але я не маю часу на нові знайомства і стосунки». Якщо після спілкування чоловік запрошує вас на побачення, але ви не хочете йти, будьте чесні і скажіть, що вас влаштовує лише дружня взаємодія і як потенційний хлопець він вас не зацікавив.

Не обіцяйте того, чого не зробите

У своїй відмовній промові викресліть усі фрази типу "не сьогодні", "на наступному тижні, скоріш за все", "можливо, на вихідних…" за умови, що ви маєте намір не приходити на зустріч, не відповідати на дзвінок і знаєте про це заздалегідь, але просто даєте марну надію. У очах чоловіка ви просто будете обманщицею або "динамщицею", яка розкидається словами, коли можна було сказати правду. Тому за жодних обставин не вимовляйте гучних багатообіцяючих фраз. Якщо й палити мости, то всі і відразу!

Відмова від залицянь друга

Щоб не розтоптати чоловічу гідність хлопця, який опинився у френдзоні, обміркуй кожне своє слово при відмові від переходу з дружніх стосунків у любовні. У жодному разі не потрібно його жаліти, дивитися очима котика зі «Шрека» та сюсюкатися. Зрештою, ви своєю відмовою ж не руку бідоласі ампутувати зібралися!

Скажіть прямо: «Мені подобається з тобою дружити! Не знаю того хлопця, з ким мені було б так само легко та приємно, як із тобою. Але стосунків у нас не буде. Ти ж знаєш, я віддаю перевагу іншому типажу чоловіків!». От і все!

Не переходьте на особистість та не грубіяньте

Відмова — це і так серйозний удар по самолюбству чоловіка. Будьте милосердні, не ускладнюйте його грубістю, образами і в жодному разі не переходьте на особистості. Не треба розповідати, що ви не можете бути разом, тому що у хлопця з'являється лисина, а для вас це взагалі фу, що він багато їсть, немодно одягається, дивно поводиться, погано пахне і так далі.

Вказувати на недоліки — найгірша відмова. Краще перерахуйте переваги хлопця і похваліть за сміливість, а потім уже скажіть м'яко і ввічливо, що не бачите його своїм партнером.

Достойно відмовтеся від залицянь на роботі

Ви можете висловити своє «не хочу» багатьма способами: від різкого до мовчазного. Однак у робочій ситуації краще уникати як грубості, так і мовчання. Якщо чоловік, ваш колега по роботі, проявив до вас увагу, але вона вам не потрібна, намагайтеся не перетворювати це на драму. Найкраще підійти до цього тет-а-тет, без свідків, і пояснити залицяльнику, що ви не плануєте починати стосунки на роботі, оскільки це ваша принципова позиція. І, звісно, не робіть цю ситуацію надбанням громадськості: колегам не обов'язково знати деталі, адже відмова жінки — не те, чим чоловіки хочуть ділитися.

Джерело