Відмова від шкідливої їжі може викликати справжню ломку. Цей стан можна порівняти з тим, що відчувають наркомани в перші дні після відмови від наркотиків

Нове дослідження вважається першим за оцінкою симптомів відміни.

Згідно новому американському дослідженню, припинення вживання нездорово їжі начебто гамбургерів та піци може викликати синдром відміни або абстиненцію. Цей стан можна порівняти з тим, що відчувають наркомани в перші дні після відмови від наркотиків. Результати опубліковані новому номері журналу Appetite, інформує Ukr.Media.

Нове дослідження вважається першим за оцінкою симптомів відміни, що випробовуються тими, хто перестає вживати продукти з високим ступенем переробки, такі як випічка, картопля фрі і піца.

«У попередніх дослідженнях основна увага приділялася симптомам відміни цукру у тварин, а література, що стосується людей, була представлена лише окремими випадками», – говорить провідний автор дослідження Еріка Шульте (Erica Schulte), з Мічиганського університету (University of Michigan).

Цукор і сіль, як відомо, викликають у людей пристрасть до солоних і солодких продуктів, спонукаючи людей імпульсивно вживати їжу, яка веде до збільшення ваги і погіршення здоров'я. Та ігнорування благання тіла про ще одну пляшку солодкої газованої води, ще одному гамбургеру або пачці чіпсів може викликати людей неприємні почуття.

Дослідники вважають, що в даному випадку залежність від певної їжі працює як залежність від наркотиків, тютюну або алкоголю, що веде до неприємних симптомів при відмові від неї. Тривога, головний біль, дратівливість і депресія – лише деякі з цих проявів.

На думку дослідників, розуміння того, що відбувається синдром відміни після припинення вживання продуктів з високим ступенем обробки, є наступним кроком для оцінки того, наскільки подібні продукти викликають звикання.

Шульте і її колеги створили спеціальну методику для вимірювання фізичних та психологічних абстинентних симптомів людей, а потім попросили 231 людину повідомити про те, що відбувалося, коли вони зменшили кількість споживанні перероблених продуктів, порівняно з попереднім роком.

Учасники повідомляли, що смуток, дратівливість, втома і тяга до цих продуктів досягали піку в перші 2-5 днів після того, як вони перестали вживати нездорову їжу, а потім ці симптоми поступово зійшли нанівець, це аналогічно симптомам абстиненції після вживання наркотичних препаратів.

Дослідники не враховували, наскільки різко учасники припиняли вживати нездорову їжу – відразу чи поступово скорочуючи її кількість. Шульте стверджує, що майбутні дослідження повинні проаналізувати поведінку таких людей в реальному часі, а не спиратися на ретроспективний підхід.

«Дослідження говорить про те, що симптоми абстиненції можуть ускладнювати зміни в дієті, що може сприяти тому, що люди будуть повертатися до нездорових звичок у їжі», – стверджує співавтор дослідження, доцент психології Ешлі Гирхардт (Ashley Gearhardt).

Джерело