Віддавав накази на затримання жителів Миколаївщини – ідентифіковано командира взводу нзф рф | Кримінал

За процесуального керівництва Миколаївської обласної прокуратури ідентифіковано та заочно повідомлено про підозру громадянину рф – командиру артилерійського взводу козачої бригади «Дон» у порушенні законів та звичаїв війни.

За даними слідства, підозрюваний під час окупації Кінбурнського півострова давав своїм підлеглим накази про затримання місцевих жителів. В подальшому їх вивозили на сусідню територію окупованої Херсонщини та катували. 

23 серпня 2022 року підозрюваний разом з іншими невстановленими окупантами приїхали до будинку мешканця села Василівка. Вони зайшли до будинку, мотузками та ганчірками замотали чоловікові голову, зв’язали руки та посадили його у КамАЗ. Далі його вивезли на територію окупованої частини Херсонської області, де утримували щонайменше сім днів. За час полону чоловіка катували.

Згодом його вивезли до району Херсона, де викинули частково роздягненим, без документів та одягу.

Також встановлено, що на початку вересня 2022 року підозрюваний приїхав до будинку місцевої мешканки. Він знову наказав групі підлеглих одягти на жінку кайданки, їй замотали голову рушником та повезли до одного з будинків у селі Покровка. Там її на всю ніч прикували наручниками до стільця, а вранці завантажили в багажник легковика і вивезли на Херсонщину. Її ще сім днів тримали без їжі та води у неналежних умовах та постійно погрожували. Через деякий час її знову посадили в автомобіль та викинули біля села Покровка. 

Спеціальне досудове розслідування здійснюється слідчими СБУ в Миколаївській області.

За матеріалами Миколаївської обласної прокуратури

Джерело