Вибори президента РФ в окупації: МЗС відреагувало

Вибори президента РФ в окупації: МЗС відреагувало

Фото: МИД Украины МЗС наголошує на тому, що включення голосів, які були отримані на тимчасово окупованих територіях поставить під сумнів легітимність всього результату виборів президента Росії

Українське відомство наголошує, що “будь-які вибори в Росії не мають нічого спільного з демократією”.

Плани правлчого режиму РФ провести вибори свого президента на тимчасово окупованих територіях України є незаконними й нікчемними. Про це повідомляє Міністерство закордонних справ України в суботу, 9 грудня.

“Проведення російських виборів на українських територіях грубо порушує Конституцію та законодавство України, норми та принципи міжнародного права, зокрема Статут ООН. Такий виборчий процес, які і решта подібних пропагандистських заходів у минулому, буде незаконним та нікчемним”, – зазначається в повідомленні.

Відомство наголошує на тому, що включення голосів, які були отримані на тимчасово окупованих територіях поставить під сумнів легітимність всього результату виборів президента Росії.

Міністерство закликало:

  • міжнародну спільноту рішуче засудити намір країни-терориста провести вибори на тимчасово окупованих територіях;
  • накласти санкції на причетних до організації й проведення виборів;
  • іноземні держави не надсилати власних громадян в якості спостерігачів на псевдовибори. МЗС додає, що для тих хто братиме участь передбачена кримінальна відповідальність.

“Будь-які вибори в Росії не мають нічого спільного з демократією. Вони слугують лиш інструментом утримання російського режиму при владі”, – наголосило українське відомство.

Нагадаємо, Рада Федерації РФ прийняла постанову про призначення виборів президента Росії.

Крім того, російський лідер Володимир Путін прийняв “спонтанне рішення” оголосити про намір балотуватися на виборах презиента РФ у березні 2024 року.

У Росії вибори президента вперше будуть тривати три дні

Джерело