Ветерани зможуть обрати зручний формат послуг з психологічної підтримки — міністр

Кожен ветеран і ветеранка зможуть обрати зручний формат та надавача послуг з психологічної підтримки.

Про це заявила міністр у справах ветеранів України Юлія Лапутіна, повідомляє урядовий портал.

Юлія Лапутіна розповіла про впровадження у 2024 році трирівневої системи надання психологічної допомоги ветеранам, а також ведення Реєстру суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їхніх сімей.

«Кожен ветеран і ветеранка зможуть обрати формат послуг (дистанційно або очно, індивідуально або груповий) та фахівця, який буде психологічно супроводжувати і підтримувати», — наголосила очільниця Мінветеранів.

Вона додала, що завдяки впровадженню Реєстру, наразі є можливість залучати фахових спеціалістів з ментального здоров’я безпосередньо в громадах, бути поряд з ветераном там, де він живе, перебуває і працює

Юлія Лапутіна нагадала, що цьогоріч держава впроваджує безоплатну психологічну допомогу для ветеранів та їхніх рідних.

Для забезпечення якісного надання послуг Мінветеранів забезпечуватиме функціонування Реєстру, здійснюючи якісний відбір, підтримку та супровід фахівців, що будуть надавати послуги із психологічної допомоги на підставі поданих в установленому порядку звітів про послуги.

Мінветеранів відшкодовуватиме вартість наданих послуг із психологічної допомоги спеціалізованим закладам будь-якої форми власності, в тому числі й фізичним особам-підприємцям, які надають такі послуги.

Це означає, що вже в цьому році держава буде сплачувати за надання психологічної допомоги ветеранам та їхнім рідним, тобто допомога буде безкоштовна для них.

Джерело