Велика Британія запропонувала Німеччині варіант поставок Україні далекобійних ракет

MBDA Taurus am Eurofighter, in Manching

Велика Британія запропонували Німеччині рішення, яке дозволить збільшити поставки Україні далекобійних крилатих ракет.

Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Кемерон в інтерв’ю німецькому виданню Süddeutsche Zeitung.

Міністр запропонував варіант, за якого Німеччина могла б поставити свої ракети Taurus до Британії, а Лондон натомість надав би Україні додаткові ракети Storm Shadow, які фактично є аналогами німецьких ракет.

«Ми сповнені рішучості тісно співпрацювати з нашими німецькими партнерами з цього та всіх інших питань, щоб допомогти Україні», — сказав Девід Кемерон.

Глава МЗС Британії також відкинув побоювання, що постачання далекобійних ракет може призвести до ескалації війни в Україні.

«Цілком можливо накласти обмеження на використання цієї зброї, щоб гарантувати, що вона жодним чином не сприятиме ескалації», — пояснив він.

У лютому німецький Бундестаг проголосував за рекомендацію надати Україні далекобійну зброю. Проте канцлер Німеччини Олаф Шольц виступає категорично проти передачі цих ракет. На його думку, такий крок може втягнути Німеччину в прямий конфлікт із росією.

Як повідомляла АрміяInform, уряд Німеччини оголосив про відправлення чергової партії військової допомоги Україні, яка містить, серед іншого,14 тисяч артилерійських снарядів калібру 155 мм.

Джерело