Вчені виявили, що для захисту мозку від деменції необхідно додавати у їжу оливкову олію

Вживання оливкової олії допоможе запобігти розвитку деменції.

Додавання невеликої кількості оливкової олії першого віджиму у повсякденний раціон є дійсно непоганою ідеєю у контексті боротьби з деменцією і ризик-факторами, які можуть до неї призвести. До такого висновку прийшла дослідницька команда фахівців-дієтологів з медичної школи Катца Льюїса при Університеті Темпл у США, представивши результати свого експерименту на мишах. Варто відзначити, що деякі ранні подібні напрацювання та проекти також були і демонстрували приблизно аналогічний результат. Але більш цікавою поточну роботу робить те, що результати були перенесені і на людський організм, інформує Ukr.Media.

Власне експеримент полягав у тому, щоб протягом шести місяців давати одній з двох груп піддослідних мишей невелику кількість оливкової олії першого віджиму, у той час як друга отримувала лише основний раціон. Наприкінці експерименту вчені заміряли рівні тау-білків і деяких сторонніх елементів у мозку мишей та зазначили, що їх кількість значно знизилася у порівнянні з тією групою, яка не отримувала оливкової олії.

А саме рівень тау-білків вважається у сучасній медицині одним з найбільш наочних показників того, наскільки високим є ризик розвитку деменції та іншого спектру нейродегенеративних розладів як таких. Крім основного блоку експерименту, фахівці також відзначили деякі особливості, пов'язані з правильним розподілом деяких інших біологічних показників — за сукупним результатом, дана група мишей має приблизно на 60 % знижений ризик розвитку того чи іншого нейродегенеративного захворювання.

Деякі схожі дослідження також неодноразово говорили про те, що, швидше за все, основна причина цього явища в тому, що оливкова олія має дуже велику кількість активних компонентів і корисних речовин, які впливають безпосередньо на рівень тау-білків. Тож результати дослідження наочно демонструють, що додавання оливкової олії до раціону, особливо після тридцяти років — є дійсно відмінною ідеєю.

Джерело