Вчені розповіли, чи шкідливе насправді лушпиння від насіння

З дитинства нас лякають, що лушпиння від насіння є отруйним продуктом і взагалі, може стати причиною апендициту. Фахівці розібралися, наскільки ця думка вірна з точки зору медицини.

Вчені з'ясували, що лушпиння від насіння не так вже й шкідливе, як про нього казали лікарі. Виявляється, що в насінні міститься велика кількість вітамінів, амінокислот, мінералів, рослинного білка. Всі ці речовини корисні для нашого організму, але і варто врахувати, що вони калорійний продукт, інформує Ukr.Media.

Однак сьогодні говорити про корисність лушпиння не доводиться та ось чому. Фахівці виявили, що у зв'язку з погіршенням екологічної ситуації у світі, даний продукт накопичує в собі солі важких металів. Зокрема, було виявлено кадмій.

Це значно зменшує корисність насіння. Ті, хто приймають його з лушпинням, можуть про це сильно пошкодувати, щонайменше, з трьох причин. По-перше, лушпиння шкідливе для емалі зубів. Воно руйнує її при тривалому і багаторазовому поїданні. По-друге, цей продукт практично не піддають санітарній обробці. Простіше кажучи, насіння не миють. На шкірці можуть бути хвороботворні мікроби, яйця гельмінтів тощо. Його вживання призведе не тільки до банальної діареї, але і більш серйозних проблем, які можуть виникнути в шлунково-кишковому тракті.

Третя причина ще більш серйозна: лушпиння насіння не перетравлюється організмом. Більша його частина (але це не факт) залишає наш кишківник природним шляхом під час дефекації. Це нормально. Ненормально те, що якийсь обсяг шкірки залишається і накопичується в апендиксі. У невеликих кількостях це не небезпечно, бо не призводить до інфікування.

Однак цього процесу не уникнути, якщо червоподібний відросток заповниться повністю. З-за застою і зниження ступеня кровопостачання, активізуються процеси гниття і розпаду білка. Все це веде до запального процесу. Якщо не хочете стати пацієнтом хірургічного відділення, не вживайте насіння з лушпинням.

Джерело