Вчені довели, що медитація позитивно впливає на роботу імунної системи людини

За допомогою медитацій можна зміцнити імунітет.

Питання щодо зміцнення імунітету стало дуже актуальним протягом останніх місяців, оскільки саме від цієї властивості організму залежить успіх у боротьбі з коронавірусною інфекцією. Нове дослідження показало, що для боротьби зі стресом і для зміцнення імунітету можна використовувати медитації, інформує Ukr.Media.

Медитаційні практики підтвердили ефективність у справі зміцнення імунітету проти різних інфекцій і навіть раку. Дослідження також показало здатність медитацій підвищувати ефективність лікування важких аутоімунних розладів за умов пандемії COVID-19 за цілковитої відсутності вакцин. Лікарі наполегливо радять людям зміцнювати імунітет усіма доступними засобами. У статті, опублікованій в International Journal of Recent Scientific Research, проводиться зв'язок між імунітетом і стресом.

На думку авторів дослідження, коли стрес стає хронічним, що спостерігається за наявності постійного потоку негативних новин зі ЗМІ, багато органів і систем тіла поступово починають погано працювати. Стійкий стрес призводить до надмірного рівня гормону кортизолу і інших кортикостероїдів у крові протягом тривалого часу, що негативно впливає на імунну реакцію. Це робить людину більш уразливою перед інфекціями, збільшує ризик розвитку раку, алергічних розладів, шлунково-кишкових хвороб і аутоімунних захворювань. Хронічний стрес призводить до тривожних розладів, депресій, безсоння, гіпертонії, серцево-судинних хвороб, діабету і метаболічного синдрому.

Існують різні методи боротьби зі стресом. Свою ефективність довели різні релаксаційні техніки, до яких належать: йога, позитивне мислення, а також медитація. Дослідники встановили, що після медитації рівень прозапальних цитокінів IL-6, вироблених Т-клітинами, знижується. А це відіграє важливу роль у патофізіології різних аутоімунних хвороб, різних видів раку і навіть старечого недоумства.

Джерело