В Укренерго попередили про складну ситуацію

В Укренерго попередили про складну ситуацію

Фото: Unsplash В Україні вже застосовують аварійні відключення

Російські загарбники систематично руйнують українські енергооб’єкти, що призводить до екстренних та аварійних відключень світла по всій країні.

На тижні ситуація в енергосистемі України буде складнішою, ніж наприкінці травня. Це пов’язано з виникненням дефіциту електроенергії. Про це у неділю, 2 червня, в ефірі Суспільного повідомив голова компанії Укренерго Володимир Кудрицький.

Він пояснив, що причина полягає у трьох факторах:

  • плановий ремонт двох блоків атомних електростанцій;
  • наслідки російських обстрілів об’єктів енергетики 31 травня і 1 червня;
  • прогнозоване зростання споживання через спеку, оскільки українці почнуть вмикати кондиціонери.

“Дефіцит, якого ми були позбавлені протягом кількох днів на цьому тижні, повернеться. І повернеться в досить серйозному обсязі. Він не може фізично бути перекритий імпортом електроенергії з Європи. Тому із завтрашнього дня протягом всієї доби очікуються планові графіки відключень”, – сказав він. 

Раніше в Укренерго попередили, що у понеділок, 3 червня, відключення електроенергії можуть застосовувати з 00.00 до протягом усєї доби.

Нагадаємо, що вночі 1 червня війська РФ завдали потужного ракетно-авіаційного удару по об’єктах критичної інфраструктури у різних регіонах України. Постраждали, зокрема, дві гідроелектростанції.

Джерело