В Україну вдалося повернути 16-річного підлітка

В Україну вдалося повернути 16-річного підлітка

Фото: Українська мережа за права дитини Ще один український підліток повернувся з Росії

Тітка вивезла племінника до Воронезької області Росії, а там оформила йому російські документи і влаштувала на навчання до місцевої школи.

В Україну повернули 16-річного юнака Святослава, якого тітка вивезла в РФ і проти його волі оформила йому російське громадянство. Про це у вівторок, 18 червня, повідомили в Українській мережі за права дитини.

Повідомляється, що батьків у хлопця немає, а в Україні на нього чекав брат, який дістав тяжке поранення на фронті.

Брат ще в лютому 2022 року пішов на війну, а Святослав залишився жити з тіткою в Лисичанську Луганської області,в який через деякий час зайшли окупанти.

Тітка вивезла племінника до Воронезької області Росії, хоч раніше обіцяла переїхати в інше місто України. У РФ без згоди Святослава тітка оформила йому російські документи і влаштувала на навчання до місцевої школи. Хлопець ходив до школи, але сподівався повернутися на Батьківщину.

Старший брат усіляко шукав можливості повернути Святослава до України. На фронті він дістав тяжке поранення і пересувається на протезах, але чоловік хотів самостійно дбати про молодшого брата.

Повернути підлітка в Україну вдалося завдяки зусиллям Української мережі за права дитини, Міністерства закордонних справ України, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України й дипломатів.

“Це був вкрай складний і небезпечний шлях, але кожне повернення вартує того, щоб почути слова: “Вітаю, ти вдома!” – наголосили в Українські мережі за права дитини.

Раніше повідомлялося, що з тимчаово окупованої частини Херсонщини вдалося повернути 12 дітей.

Нагадаємо, росіяни виставили дані щодо депортованих з України дітей на сайти з усиновлення.

Джерело