В Україні планують обстежити на міни 512 тисяч гектарів сільгоспземель

Ілюстративне фото

В Україні хочуть першочергово обстежити і повернути до господарського використання понад 512 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Про це заявила перший віцепрем’єр-міністр України — міністр економіки Юлія Свириденко, повідомляє Міністерство економіки.

План пріоритетного повернення сільськогосподарських земель у господарську експлуатацію з початку 2024 року оновили. Відтепер, згідно плану першочергового обстеження та в разі необхідності, очищенню та розмінуванню підлягають понад 512 тисяч га сільгоспугідь.

«За минулий рік сапери виконали значний обсяг робіт з обстеження та розмінування сільгоспземель. Нагадаю, що було обстежено 274 тисячі гектарів — це понад половина територій, які запланували повернути аграріям у використання протягом чотирьох років. Відтак план було переглянуто. До нього долучили нові землі, які будуть розміновані в першу чергу. Тепер наш орієнтир — повернути у господарську експлуатацію, в економічне використання понад 512 тисяч гектарів землі», — зазначила Юлія Свириденко.

План оновлено з урахуванням уточнених даних від ОВА та пропозицій операторів. Над документом працювали представники Міноборони, МВС, Мінагрополітики і продовольства, Міністерства економіки, пояснив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.

«Якщо стисло, то за рік спільними зусиллями всіх дотичних сторін ми багато чого досягли. Сьогодні маємо не шість операторів, як рік тому, а майже тридцять. І їх чисельність лише збільшуватиметься. Маємо біля 30 машин для розмінування, яких не було на початку минулого року. І їх теж буде ще більше», — сказав він.

Згідно оновленого плану, пріоритетне повернення земель в господарську експлуатацію відбуватиметься у 8 регіонах. Передбачається обстеження і в разі потреби очищення та розмінування в:

Донецькій області — 12,8 тисяч га

Чернігівській області — 2 тисяч га

Сумській області — 85 га

Дніпропетровській області — 6,6 тисяч га

Київській області — 9,4 тисяч га

Миколаївській області — 44 тисяч га

Харківській області — 190 тисяч га

Херсонській області — 248 тисяч га

У Мінекономіки нагадали, що за підсумками реалізації плану в минулому році аграріям для господарського використання було повернуто понад 200 тисяч га сільгоспземель.

Читайте матеріал АрміяInform про одну із машин, яка допоможе очистити від мін українську землю.

Джерело