В ООН відреагували на удари рф по Бериславу, внаслідок яких загинули французькі волонтери

ООН. Ілюстративне фото

Гуманітарна координаторка ООН в Україні Деніз Браун засудила удари, унаслідок яких загинули й були пораненні гуманітарні працівники.

Про це йдеться в її заяві на сайті ООН.

«Я глибоко засмучена трагічною новиною про те, що двоє гуманітарних працівників неурядової організації HEKS/EPER були вбиті, а інші отримали поранення внаслідок удару 1 лютого на півдні України. У цей жахливий час я думками з їхніми родинами та колегами.

Я була шокована, коли дізналася, що по їхніх машинах було завдано удару так само, як це сталося під час трагічного інциденту в місті Часів Яр на сході України лише тиждень тому, коли під удар потрапив автомобіль із гуманітарною допомогою і постраждав гуманітарний працівник», — йдеться в заяві. 

Деніз Браун також нагадала, що минулого року в Україні загинуло або було поранено 50 гуманітарних працівників. 11 з них загинули під час виконання своїх обов’язків.

«Від початку року ці постійні удари, здається, навіть збільшилися. Лише в січні отримали поранення п’ятеро гуманітарних працівників. І це відбувається в той час, коли люди в прифронтових громадах вже стикаються з надзвичайно складною гуманітарною ситуацією, оскільки вторгнення російської федерації вплинуло на всі аспекти їхнього повсякденного життя», — йдеться у повідомленні.

Вона наголосила, що міжнародним гуманітарним правом удари по гуманітарних працівниках заборонені. Постійне порушення міжнародного гуманітарного права має бути предметом постійної уваги у світі.

Як повідомляла АрміяInform, у Бериславі внаслідок російських обстрілів загинули волонтери з Франції.

Президент України Володимир Зеленський прокоментував загибель французьких волонтерів на Херсонщині внаслідок російської атаки та зазначив, що російський терор не знає кордонів і національності жертв.

У Франції відреагували на загибель французьких волонтерів в Україні через атаку рф.

Джерело