В Офісі президента прокоментували рішення МКС щодо Шойгу і Герасимова

В Офісі президента прокоментували рішення МКС щодо Шойгу і Герасимова

Фото: Facebook-сторінка Ірини Мудрої Заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра

Ордери МКС посилюють міжнародну ізоляцію Росії і демонструють те, що світова спільнота не буде миритися зі злочинами росіян.

Україна вітає рішення Міжнародного кримінального суду щодо арешту колишнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу і начальника генштабу країни-агресора Валерія Герасимова. Про це заявила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра в ефірі телемарафону Єдині новини.

“Хочу відмітити роботу Генерального прокурора, слідчих, представників громадськості, які проводили масштабну роботу з документування та розслідування російських злочинів проти людяності, воєнних злочинів. Роботу по взаємодії з боку держави та МКС. Завдяки нашим спільним діям МКС отримав докази для того, щоб видати ордери на арешт Шойгу та Герасимова. Палата попереднього впровадження вважає, що саме вони несуть відповідальність за ракетні удари по українській енергетичній інфраструктурі принаймні з жовтня 2022 року по березень 2023 року. І ці дії ймовірно є воєнними злочинами: спрямування атак на цивільні об’єкти, спричинення надмірної шкоди цивільним об’єктам, а також злочини проти людяності”, – зазначила Мудра.

Вона додала, що попри те, що самі ордери є таємними, а атаки є постійними, атаки на енергетичну інфраструктуру тривають – МКС вирішив публічно розкрити ці ордери, імена підозрюваних, злочини та способи відповідальності.

“Таким чином, МКС подав чіткий сигнал росіянам, що атаки на нашу енергетичну інфраструктуру є злочинами, за які росіяни понесуть відповідальність. А це означає, що 124 країни світу, з яких 33 африканські, 19 азійських, 28 латино-американські та карибські мають юридичне зобов’язання заарештувати Шойгу та Герасимова, якщо вони з’являться на їхній території й співпрацювати з МКС у розслідуванні злочинів. Крім публічно оголошених ордерів на арешт, можуть бути і не публічні ордери, і будь-хто причетний до атак на нашу енергосистему не може більше почувати себе безпечно у більшості країн світу”, – заявила Ірина Мудра.

За її словами, ордери посилюють міжнародну ізоляцію Росії і демонструють те, що світова спільнота не буде миритися зі злочинами росіян.

Мудра зазначила, що показовою є реакція самої Росії.

“Росіяни почали масово заперечувати наявність у МКС юрисдикції, і намагаються знизити значущість цих ордерів. Вони прекрасно розуміють всі юридичні, дипломатичні наслідки, і саме тому вони наполягали під час переговорів у 2022 році, щоб ми відкликали заяви про визнання юрисдикції МКС та не ратифіковували Римський статут. Росія дуже боїться, що ми ратифікуємо Статут й отримаємо ще більше можливостей для притягнення її до відповідальності. І саме тому ми плануємо ратифікувати Римський статут”, – наголосила Мудра.

Нагадаємо, днями Палата попереднього провадження Міжнародного кримінального суду (МКС) видала ордери на арешт колишнього міністра оборони РФ Сергія Шойгу і начальника генштабу країни-агресора Валерія Герасимова.

Римський статут: чому Україна має його ратифікувати

Джерело