В якому віці діти починають запам’ятовувати образи і сварки батьків

Дитяча психологія.

Абсолютно всі знають, що сварки в присутності дитини завжди негативно позначаються на її майбутньому. Однак більшість батьків впевнені, що в ранньому віці діти нічого не запам'ятовують, тому сміливо лаються при малюкові. Чи так це насправді, зможуть відповісти психологи, інформує Ukr.Media.

В якому віці діти починають запам'ятовувати образи

Вказати однозначно вік дитини, в якому вона починає запам'ятовувати, дуже складно. З цього приводу вже довгий час точаться суперечки психологів. Проте в ході довгих досліджень психологи дійшли висновку, що запам'ятовувати діти починають у віці 3-х років. Саме в такому віці з'являються перші спогади.

Незважаючи на все це, психологи впевнені, що запам'ятовування може проявлятися набагато раніше. Адже якщо у людини спитати про те, які перші її спогади з дитинства, то вона може назвати і те, що відбувалося набагато раніше. При цьому люди думають, що це відбувалося з ними у віці 3-х років, і, зазвичай, помиляються на рік, а то й більше.

Провівши величезну кількість досліджень, психологи дійшли висновку, що дійсно людям здається, ніби перші спогади у них були в більш старшому віці, ніж це є насправді. У науковому світі це називається телескопування.

Виходячи з цього, сварки і скандали батьків діти запам'ятовують з раннього віку. Але вся глибина проблеми не в тому, що вони просто запам'ятовують, а в тому, що ці образи з ними залишаються на все життя, і вся агресія, яка у них проявляється з віком, є наслідком такої дитячої травми.

До чого можуть привести сварки батьків при дитині

Конфліктні ситуації в сім'ї завжди негативно позначаються на дитині, адже вони у неї викликають страх і тривогу. І оскільки маленькі діти абсолютно не вміють справлятися з цими емоціями, вони починають кричати і вередувати. Дитина намагатиметься будь-яким чином звернути на себе увагу.

Оскільки сварки батьків для дитини є величезним стресом, то, звичайно ж, вони будуть позначатися і на її здоров'ї. У першу чергу це стосується імунітету. Саме тому, якщо дитина постійно знаходиться в конфліктному середовищі, то у нього з'являються психосоматичні хвороби.

Однак і на цьому проблеми дитини, що росте в сім'ї, в якій батьки постійно лаються, не закінчуються. Далі починає страждати психіка дитини. Це проявляється в нічних кошмарах, заїканні, нетриманні сечі і, найстрашніше, психічними розладами.

З огляду на те, що діти завжди вчаться на прикладах, то таку модель поведінки вони будуть брати і для себе. Тому й не дивно, що в сім'ях, де постійно сваряться батьки, ростуть скандальні і агресивні діти. Більш того, такі діти в майбутньому будуть відчувати труднощі і в побудові власної сім'ї, так як ідеальною моделлю для них буде сім'я з постійними скандалами.

Що робити батькам, якщо дитина побачила їх сварку

Як би батьки не намагалися ладити між собою і в усьому знаходити спільну мову, проте без сварок обійтися неможливо. І навіть в найбільш ідеальній родині час від часу можуть бути сварки. Але одна справа, коли це відбувається між батьками наодинці, а інша справа, коли це бачить дитина.

Якщо дитина стала свідком сварки батьків, то дуже важливо в цей час поводитися спокійно і не переходити на підвищені тони, адже це може налякати малюка. При цьому треба пам'ятати, що розбитий посуд або розпускання рук для дитини виявиться травмою на все життя. Тому у всьому варто себе контролювати.

Дуже важливо під час сварки не опускатися до образ і принижень, адже дитина дуже відчуває ці емоції і запам'ятовує їх. Але найважливіше, що варто запам'ятати, — при сварці не можна втягувати дитину в конфлікт і питати її думку. Оскільки мама і тато для неї однаково улюблені, це може призвести до серйозної травми.

Джерело