В яких випадках можна залишитися друзями після розлучення

Поради колишньому подружжю.

Розлучення не завжди означає остаточний розрив стосунків між колишнім подружжям, інформує Ukr.Media.

Існують обставини, які змушують людей періодично зустрічатися, спілкуватися, вирішувати разом важливі питання. У цьому випадку добре, якщо партнерам вдається вибудувати дружні стосунки.

Професіонали зазначають, що в такій ситуації не можна говорити про повноцінну дружбу.

Такі взаємини передбачають повну довіру, повагу, взаєморозуміння. Але рідко люди після розлучення можуть відчувати подібні почуття. Тут доречніше говорити про співпрацю.

Коли можна залишитися друзями

 • У колишнього подружжя не залишилося почуттів. У тих випадках, коли ім'я екс-чоловіка або дружини не викликає емоцій, поява в них нових супутників не стає причиною сильних ревнощів і образи, тоді можна замислитися про те, щоб налагодити спілкування.

Це позначиться позитивно, якщо залишилися спільні справи, діти.

 • Ситуація змушує часто перетинатися в повсякденному житті. Звісно, про дружбу тут мови не може бути. Люди змушені спілкуватися, але варто постаратися не розпалювати атмосферу, ставитися до партнера з повагою, залишивши всі претензії та образи в минулому.

Нейтральні, спокійні стосунки потребуватимуть великої роботи, але так подібні взаємини менше завдаватимуть неприємностей не тільки безпосереднім учасникам, а й їхнім близьким.

 • Спочатку в союзі переважали дружні почуття, а не пристрасть. Такі шлюби не рідкісні. Зазвичай, подружжя розлучається за взаємним бажанням, тому у них є шанс зберегти стосунки, які були до шлюбу.

Коли остаточно порвати зв'язки

 • Партнерів від самого початку, крім пристрасті, нічого не пов'язувало. Якщо до укладення шлюбу і під час нього чоловік і дружина не були друзями, то й не варто намагатися ними ставати після розриву. Зі згасанням потягу, зникає необхідність у спілкуванні.
 • Хтось із подружжя сподівається на відновлення шлюбу. Якщо колишній чоловік або дружина, наполягаючи на дружбі, мають на увазі можливість повернутися до колишнього життя, варто припинити контакти. Такі взаємовідносини принесуть тільки розчарування і почуття незручності.
 • Розлучення проходило занадто важко і болісно. У цій ситуації неможливо буде зберігати спокій і ставитися до людини з повагою. Поки біль і роздратування не минуть, краще віддалитися на деякий час.

Як залишитися друзями

Якщо є необхідність налагодження хороших і продуктивних взаємин після розриву, тоді можна також спробувати залишитися друзями, дотримуючись простих порад психологів:

 • Намагатися розійтися мирно. Важливо докласти зусиль з обох сторін, щоб у момент розлучення не скандалити, не говорити образливих речей, які завадять подальшому спілкуванню. Важливо налагодити конструктивний діалог.
 • Взяти паузу. Далеко не кожному можна легко перебудуватися на новий лад, спільне життя з іншою людиною даватиме про себе знати. Потрібно на деякий час віддалитися, зайнятися саморозвитком, спробувати прийняти ситуацію. Коли почуття вляжуться, можна подумати про вибудовування дружніх стосунків.
 • Намагатися тримати взаємини в строгих дружніх рамках. Варто уникати флірту, двозначності, не допускати фізичних контактів. Подібна поведінка не піде на користь дружбі.
 • Поважати особисте життя колишньої половинки. Навчитися не ревнувати до нових обранців, не робити уїдливих зауважень, не переслідувати і не наводити про них довідки.
 • Позбутися нереалістичних очікувань. Не можна під виглядом дружби ховати свою прихильність до людини, сподіваючись на відновлення шлюбу. Доведеться змиритися з тим, що сталося, і навчитися жити далі.

Психологи зазначають, що далеко не у всіх випадках варто прагнути налагодити дружнє спілкування. Можливо, варто остаточно обірвати зв'язки, щоб з'явився шанс почати все заново з новим партнером.

Джерело