Важливо розуміти.
Цукровий діабет — група ендокринних захворювань, пов'язаних з порушенням засвоєння глюкози і розвиваються вони внаслідок абсолютної або відносної недостатності гормону інсуліну, через що розвивається стійке збільшення вмісту глюкози в крові. Глюкоза — важливе паливо, яке живить клітини, але для того, щоб вона змогла увійти в ці клітини, їй необхідний інсулін. При діабеті 1-го типу організм людини не виробляє інсулін; а при діабеті 2-го типу — не реагує на інсулін і з часом організм виробляє його в меншій кількості. Обидва типи можуть призвести до високого рівня цукру в крові та ускладнень, інформує Ukr.Media.
Симптоми 1-го і 2-го типів діабету
Загальні симптоми:
- часте сечовипускання;
- утома;
- проблеми із зором;
- спрага;
- голод;
- виразки на шкірі і тривале загоєння ран;
- часті рецидиви хронічних захворювань, особливо викликаних грибковою мікрофлорою;
- ослаблений імунітет;
- оніміння і поколювання в кінцівках.
Під час діабету 2-го типу симптоми можуть не проявлятися аж до періоду, коли почнуть розвиватися ускладнення. Симптоми під час діабету 1-го типу розвиваються дуже швидко.
Додаткові симптоми діабету 1-го типу:
- дратівливість;
- стрімка втрата ваги.
Додаткові симптоми діабету 2-го типу:
- надлишкова вага;
- підвищення артеріального тиску.
Причини 1-го і 2-го типів діабету
Діабет 1-го типу — аутоімунне захворювання, в ході якого імунна система помилково атакує бета-клітини організму, які продукують інсулін в підшлунковій залозі. Рівень інсуліну в організмі знижується, а потім і зовсім стає відсутнім, тому хворим доводиться самостійно вводити його собі.
При цукровому діабеті 2 типу клітини організму не реагують на інсулін, і клітини-мішені поглинають глюкозу з крові, бо їх рецептори до інсуліну не чутливі. Багато "незатребуваного" інсуліну циркулює в крові, а надлишок гормону — сигнал організму, що потрібно менше його виробляти.
Ще відмінності
Діабет 1-го типу:
- найчастіше розвивається в дитячому та підлітковому віці;
- не пов'язаний з надмірною масою тіла;
- часто пов'язаний з високим рівнем кетону в організмі;
- не можна контролювати, не приймаючи інсулін.
Діабет 2-типу:
- найчастіше розвивається після 30 років;
- часто пов'язаний з надмірною масою тіла;
- часто пов'язаний з високим рівнем артеріального тиску та/або холестерину;
- можна підтримувати нормальний рівень глюкози за рахунок правильного харчування.
Лікування діабету 1-го і 2-го типів
Ключову роль відіграє дотримання дієти, але лікар також прописує і ліки, а також, скільки інсуліну потрібно приймати після вживання різних видів їжі.
Люди з діабетом 2-го типу часто страждають від проблем із надмірною вагою, тому важливо повністю перейти на здорове харчування.
Важливо регулярно спостерігатися у лікаря, який допоможе контролювати рівень цукру в крові і уникнути ускладнень. Будьте здорові!
Залиште відповідь