Ювілейний саміт НАТО: запрошення Україні не буде

Ювілейний саміт НАТО: запрошення Україні не буде

Фото: Zuma У Держдепі цього року не очікують запрошення України до НАТО

Влітку у Вашингтоні відбудеться ювілейний саміт – Північноатлантичному Альянсу виповниться 75 років. У Києві розраховували, що на цьому саміті буде оголошено запрошення України до вступу.

На саміті НАТО, який відбудеться у липні 2024 року у Вашингтоні, не очікується запрошення України в Альянс. Про це заявив представник Держдепу США Даніел Сайзек в коментарі Суспільному.

Він зазначив, що українці прагнуть стати частиною НАТО, проте нині головним пріоритетом є надання допомоги для захисту, а не запрошення до вступу.

Сайзек розповів, що у світі дедалі більше стає конфліктів, тому і викликів теж – більше. Проте можна помітити, що попри розбіжності серед членів НАТО врешті-решт рішення НАТО залишається одностайним з приводу вступу України.

Як приклад чиновник навів минулорічний саміт НАТО у Вільнюсі, де усі члени Альянсу повторили, що “Україна має місце в НАТО”.

“Члени НАТО знають і розуміють, що українці хочуть стати членом НАТО відразу і якнайшвидше. Чесно кажучи, це не очікується на саміті НАТО цього року… мабуть після війни”, – сказав представник Держдепу.

За його словами, очікується продовження співпраці в межах Сенату, щоб проводити реформи в Україні. Нині головним пріоритетом є це надати допомогу для захисту від російської агресії.

Як відомо, 11-12 липня на саміті у Вільнюсі члени НАТО домовилися прибрати ПДЧ на шляху України до Альянсу. Також було затверджено багаторічну програму допомоги Україні і створено Раду Україна-НАТО. Відтоді в Україні стали розраховувати, що почують запрошення на вступ до Альянсу на наступному саміті, після того, як не почули його у Вільнюсі.

Нагадаємо, у січні в Офісі президента заявили, що очікують на “історичне рішення” щодо України на саміті НАТО у Вашингтоні.

Джерело