Уряд виділить 3 млрд грн фермерам, які розміновують свої землі

Ілюстративне фото

На розмінування планують витратити 3 мільярди гривень. Така саму закладена в бюджеті для компенсації фермерам витрат на розмінування. Ціни на послуги з розмінування встановлюватиме уряд.

Про це повідомляє Кабінет Міністрів України.

Міністерство економіки готує запуск ринку розмінування в Україні. Минулого тижня відбулась робоча зустріч за участі заступника міністра Ігоря Безкаравайного, експертів ПР ООН, представників операторів протимінної діяльності (оператори ПДМ), на якій обговорили принцип формування вартості робіт із розмінування.

«Цього року ми запускаємо програму компенсації фермерам, які розміновуватимуть свої землі, залучаючи сертифікованих операторів протимінної діяльності. І Уряд компенсуватиме фермерам частину витрат на розмінування. На ці потреби в бюджеті закладено 3 мільярди гривень», – заявив Ігор Безкаравайний.

У зустрічі взяли участь представники 17 операторів ПМД, які надали свої розрахунки щодо вартості робіт із розмінування. Отримана інформація дозволить уніфікувати підходи до визначення цін на послуги з розмінування залежно від складності роботи, яку потрібно буде виконати.

На початку лютого Уряд схвалив рішення про запуск експериментального проекту щодо сертифікації операторів протимінної діяльності. Проєкт розрахований на два роки.

Новий порядок зменшує бюрократичне навантаження, визначає єдиний перелік документів, які мають подавати потенційні оператори ПМД, встановлює жорсткі процедурні строки.

Як повідомляла АрміяInform, Україна отримала партію обладнання для розмінування на $1 млн.

 

 

Джерело