Уряд Угорщини загрожує цінностям, інститутам і фондам ЄС — резолюція Європарламенту

Сьогодні, 18 січня, Європейський парламент ухвалив резолюцію, у якій засуджує навмисні, постійні й систематичні зусилля угорського уряду щодо підриву основних цінностей ЄС.

Про це повідомляє сайт Європарламенту.

Члени Європарламенту висловлюють серйозне занепокоєння щодо «подальшої ерозії демократії, верховенства закону й основних прав» в Угорщині, зокрема через нещодавно ухвалений так званий національний суверенітет. Його порівнюють із сумнозвісним російським законом «про іноземних агентів».

Європарламент закликає Європейську раду визначити, чи здійснювала Угорщина «серйозні та постійні порушення цінностей ЄС». Депутати Європарламенту також засуджують дії прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, котрий у грудні 2023 року заблокував важливе рішення про перегляд довгострокового бюджету ЄС, який містив пакет допомоги Україні, «з повною неповагою й порушенням стратегічних інтересів ЄС та порушенням принципу щирої співпраці». Євродепутати наголошують, що ЄС не має піддаватися на шантаж.

Водночас Європарламент шкодує щодо рішення Єврокомісії розблокувати раніше заморожені кошти на суму до €10,2 млрд, попри те, що Угорщина не виконала необхідних реформ.

Заходи, необхідні для фінансування ЄС відповідно до різних правил, мають розглядати як єдиний пакет, і жодних виплат не можна здійснювати, якщо в будь-якій галузі залишаються недоліки, наголошують у резолюції.

«Парламент ставить під сумнів спроможність угорського уряду виконати обов’язки голови ЄС, що мають настати в другій половині 2024 року й тривати 6 місяців. Якщо посада президента Європейської ради виявиться вакантною, ці обов’язки перейдуть до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана під час 6-місячного головування країни в Раді. Депутати Європарламенту просять Раду знайти правильні рішення для пом’якшення цих ризиків та закликають до реформування процесу ухвалення рішень Ради, щоб покласти край зловживанням правом вето і шантажу», — резюмують в пресслужбі Європарламенту.

Як повідомляла АрміяInform, у Європарламенті ухвалили резолюцію щодо ефективності санкцій Європейського Союзу проти росії.

Джерело