Уряд розширив можливості застосування телемедицини в реабілітації

Ілюстративне фото

Телемедицину більше використовуватимуть під час надання медичної та реабілітаційної допомоги.

Відповідну постанову щодо змін у функціонуванні телемедицини в Україні ухвалив 4 квітня Кабмін.

Телереабілітація — це спосіб надання реабілітаційної допомоги із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій дистанційними засобами. На сьогодні медзаклади уже використовують сучасні телемедичні рішення для надання реабілітаційної допомоги пацієнтам. Ці рішення надійшли в Україну як гуманітарна допомога від партнерів.

«Запит на послуги реабілітації у сфері охорони здоровʼя постійно зростає, адже кількість людей, що зазнали поранень і ампутацій, збільшується кожного дня. Такі реалії повномасштабної війни. Тому ми постійно працюємо над покращенням доступності та якості цього виду меддопомоги. Телемедичні рішення — те, що дозволяє нам ще активніше рухатися в цьому напрямі», — розповів міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко.

За його словами, сучасні технології дозволять фахівцям дистанційно моніторити стан пацієнта, контролювати виконання реабілітаційного плану і наданих рекомендацій, що сприятиме поліпшенню взаємодії пацієнта та лікаря.

Рішення Уряду дасть можливість залучати сучасні цифрові технології для надання якісної та ефективної реабілітації.

Так, зокрема, лікар та пацієнт зможуть спілкуватися дистанційно, при цьому здоров’я людини та її відновлення буде під постійним наглядом фахівця, адже завдяки телемедичним інструментам це можна робити віддалено поза межами реабілітаційного центру.

Уже довела свою ефективність гейміфікована (ігрова) система телереабілітації RGS, яка працює в Україні.

Телереабілітаційна система дозволяє пацієнтам із травмами та порушеннями мозкової діяльності отримувати ефективну персоналізовану нейрореабілітацію в ігровій формі та якнайшвидше повернутися до нормального життя.

Платформа допомагає пацієнтам з такими захворюваннями, як хвороба Альцгеймера, атаксія, розсіяний склероз, хвороба Паркінсона, травма спинного мозку, черепно-мозкова травма, інсульт, а також пацієнтам, які отримали різні травми, контузії внаслідок поранень та вибухів, під час бойових дій.

На сьогодні телереабілітаційна система RGS вже інтегрована у понад 76 медичних закладах країни, які надають реабілітаційні послуги пацієнтам.

Як повідомляла АрміяInform, заступник Міністра оборони Наталія Калмикова на світовому з’їзді розповіла про український досвід у лікуванні та реабілітації військових.

Джерело