Уряд дозволив сертифікованим операторам бронювати 100% саперів

Кабінет Міністрів дозволив сертифікованим операторам протимінної діяльності бронювати 100% саперів.

Про це інформує Урядовий портал.

«Підприємства, установи, організації, які є сертифікованими операторами протимінної діяльності, матимуть змогу забронювати 100% складу груп або відділень, які безпосередньо проводять розмінування», — йдеться в повідомленні.

Рішення уряду передбачає бронювання виключно фахівців з розмінування сертифікованого оператора, які входять до складу груп:

  • нетехнічного обстеження;
  • технічного обстеження;
  • очищення;
  • інспектування;
  • контролю якості.

«Йдеться про цивільних, які пройшли базову підготовку, достатню для пошуку мін та вибухонебезпечних предметів в полях. Такі працівники можуть бути заброньовані, незалежно від військово-облікової спеціальності, віку, військового звання», — додали у відомстві.

Бронювання може бути анульоване, якщо оператор протимінної діяльності протягом пів року не здійснює роботи з гуманітарного розмінування.

Нагадаємо, станом на початок червня в Україні сертифіковано 42 оператори протимінної діяльності. В процесі сертифікації перебуває 53 організації, з яких 31 — урядові. У травні до гуманітарного розмінування були залучені близько 2 тисяч фахівців, ще 1,9 тисячі — до оперативного реагування.

Джерело