Українських пілотів-винищувачів почнуть навчати у Франції на початку 2024 року — заява Міноборони країни

У Франції на початку 2024 року розпочнеться навчання українських пілотів, це буде початкова підготовка, після якої вони продовжать навчання в інших країнах коаліції, повідомили у Міністерстві оборони країни.

Заяву про військові навчання ще у травні зробив президент Емманюель Макрон, а перші  українські пілоти прибудуть до Франції у січні 2024 року.

Після початкової підготовки, проведеної у Франції, вони продовжать навчання на винищувачах під керівництвом партнерів. Як йдеться у повідомленні, французька стратегія приділяє велике значення оперативним і стійким можливостям.

«Мати винищувач на екіпіровці — це добре, мати механіка, який з ним працює, — ще краще», — цитує портал Міноборони Себастьєна Лекорно, міністр Збройних сил.

У французькому відомстві наголосили, що для Франції військова підтримка України організована навколо трьох основних етапів: передача озброєння, участь у програмах підготовки українських військовослужбовців та створення фінансових механізмів, які дозволять Києву безпосередньо купувати обладнання.

Там нагадали, що з кінця лютого 2022 року в Україну було передано необхідне обладнання для протидії масованому наступу рф: протитанкові ракети, зенітні ракети, засоби індивідуального захисту та індивідуальне озброєння. Крім того, офіційний Київ отримав більш важкі та складні системи: бронетехніку та особливо артилерійські системи «Цезар» з боєприпасами.

Для нарощування потенціалу у сфері протиповітряної оборони Франція надала, серед іншого, дві протиповітряні системи Crotale NG. Щодо артилерії, то країна також доставляла реактивні системи залпового вогню (РСЗВ), а також боєприпаси до них.

У звіті зазначається, що за 2023 рік у Франції чи в інших країнах під керівництвом французьких військових пройшли підготовку вісім тисяч українських солдатів. 2024 року, окрім навчання пілотів, програму підготовки планується поширити і на службовців військово-морського флоту України.

Джерело