Україні потрібні військові кораблі, будемо раді взяти під своє командування британські фрегати — віцеадмірал Олексій Неїжпапа

Олексій Неїжпапа, командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України, віцеадмірал. Фото: Sky News

Українським ВМС потрібні військові кораблі. Тому Україна зацікавлена у британських фрегатах, які Королівському флоту, ймовірно, доведеться «відправити у відставку».

Про таке командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віцеадмірал Олексій Неїжпапа заявив в інтерв’ю британському телемовнику Sky News.

«Ми повинні мати можливості зробити все для того, щоб росія назавжди відмовилася навіть від думки дивитися в бік України, зокрема на морі», — заявив командувач ВМС ЗСУ.

При цьому, журналісти британського телеканалу зазначили, що два британські військові кораблі можуть бути виведені зі складу ВМС Сполученого Королівства виключно через брак у Британії моряків на тлі кризи з набором персоналу. Моряків, які несуть службу на цих кораблях, можуть перенаправити на фрегати нового класу.

Віцеадмірал зазначив: Україні потрібні військові кораблі, «бо ми розуміємо, що без кораблів немає флоту».

За інформацією Sky News, у разі вирішення питання щодо передачі Україні військових кораблів, мова може йти про фрегати HMS Argyll та нещодавно відремонтований HMS Westminster.

Довідково: HMS Argyll — найстаріший діючий британський фрегат типу 23 Duke в Королівському флоті. Його спустили на воду в 1989 році. Корабель планувалося вивести з експлуатації ще в 2023-му.

Фрегат ВМС Великої Британії HMS Argyll. Фото: Ukdefencejournal

HMS Westminster — фрегат Королівського флоту типу 23, який був спущений на воду у 1992 році. У жовтні 2022-го розпочався його плановий дворічний ремонт із наміром продовжити термін служби до 2028–2029 років.

Фрегат ВМС Великої Британії HMS Westminster. Фото: Cruisebruise

 

Джерело