Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) запускає першу в світі відкриту базу даних іноземного обладнання, що застосовує агресор для виробництва власної зброї.
Про це інформує пресслужба НАЗК.
Більшість зброї, яку використовує окупант, і досі виробляється за допомогою промислового обладнання іноземного походження, бо самі окупанти не мають необхідної експертизи та матеріально-технічного забезпечення. До прикладу, південнокорейські та японсько-німецькі верстати використовує російський завод для виробництва ракет С-300, С-400, якими регулярно обстрілює Харків. А чеські верстати працюють на воткінському заводі в рф, що виробляє балістичні ракети Іскандер-М та міжконтинентальні балістичні ракети «Тополь-М».
Понад 270 одиниць різного іноземного обладнання вже опубліковані у новому модулі «Інструменти війни» на порталі НАЗК «Війна і санкції». Там можна знайти детальну інформацію про бренди іноземного обладнання, які досі потрапляють у рф, моделі окремих верстатів, російських виробників зброї та її складових, що використовують іноземне обладнання, їх летальну продукцію, постачальників та імпортерів.
«На другий рік широкомасштабної війни проти України, росія продовжує збільшувати обсяги виробництва власної зброї. Безпрецедентна кількість санкцій, на жаль, не заважають агресору і надалі отримувати необхідне іноземне обладнання та запчастини до нього», — заявив в.о. голови НАЗК Ярослав Любченко.
Також вже кілька місяців працює Єдина база іноземних компонентів у зброї, розроблена НАЗК. На жаль, наявні санкційні обмеження та інструменти контролю не заважають рф та іншим агресором продовжувати отримувати необхідне іноземне обладнання.
«Нова База даних має допомогти виробникам та компетентним державним органам з усього світу збирати докази та розслідувати ланцюжки постачання товарів подвійного та воєнного призначення. Це також слугуватиме нагадуванням виробникам посилювати відстеження свого обладнання», — заявили в НАЗК.
Як повідомляла АрміяInform, до бази іноземних компонентів зброї додано деталі станції супутникового зв’язку «Аурига».
Залиште відповідь