Кожна країна-отримувач не тільки зброї, а будь-яких технологій чи послуг військового призначення, наданих американськими партнерами, автоматично підписується під зобов’язання проводити моніторинг кінцевого використання такого обладнання. Особливо це стосується чутливих технологій
Про це заступник Міністра оборони Юрій Джигир розповів в ефірі міжрегіонального марафону «Суспільне. Спротив».
Ціль такого моніторингу — надання обґрунтованих запевнень у тому, що отримувачі обладнання дотримуються вимог, встановлених урядом США щодо передачі, захисту, зберігання та використання зброї та технологій.
За його словами, раніше Відділ оборонного співробітництва Посольства США проводив власні періодичні перевірки на місцях зберігання та використання цієї зброї. З 2024-го року за ініціативи Міноборони такі інспекції відбуватимуться спільно. Їх проводитимуть Служба внутрішнього аудиту Міноборони та представники Програми моніторингу кінцевого використання зброї з американської сторони.
«Той факт, що американська сторона погодилась на спільний моніторинг, ми сприймаємо, по-перше, як знак довіри, та, по-друге, як можливість покращити навички у сфері отримання, зберігання, підготовки та використання високотехнологічної зброї. Для нас це є стратегічно важливим, зважаючи на курс щодо інтеграції в НАТО», — підкреслив Юрій Джигир.
Він додав, що підписання такого концепту з американською стороною це перший прецедент. За ним з інтересом стежили представники посольств інших країн-надавачів зброї з ЄС, які також зацікавлені в тому, щоб запровадити аналогічні спільні процедури на двосторонній основі.
Залиште відповідь