Україна приєдналася до багатонаціональної ініціативи для тестування бойових систем

Україна приєдналася як гостьовий партнер до багатонаціональної ініціативи — Об’єднаної мережі бойових лабораторій (Combined Federated Battle Laboratories Network).

Про це повідомило Міністерство оборони України.

Мережу лабораторій використовують розробники систем для тестувань, спільних навчань та верифікації розробок.

Спонсором участі України в ініціативі стала Агенція НАТО зі зв’язку та інформацію (NCIA), з якою Міністерство оборони України підписало технічну угоду.

Участь в «мережі бойових лабораторій» розширить можливості України щодо тестування бойових систем на взаємосумісність та готовність до застосування у багатонаціональних операціях. Це дозволить, зокрема, проводити такі тестування в мережах з грифом «таємно» після відповідної акредитації.

Співпраця НАТО та України дозволить обмінюватися експертизою, зміцнювати співпрацю, проводити навчання та надавати можливості для покращення взаємосумісності.

Окрім України, участь в ініціативі беруть 39 партнерів (32 країни НАТО, Австрія, Австралія, Нова Зеландія, Швейцарія, організація НАТО тощо).

«Наша співпраця з НАТО та іншими країнами-партнерами розширює кордони. Ми прагнемо до взаємосумісності з партнерами, а наші системи давно зарекомендували себе під час спільних навчань. Вдячні за запрошення України до ще однієї ініціативи. Готові продовжувати роботу та поглиблювати взаємодію», — відзначила заступник Міністра оборони Катерина Черногоренко.

Наразі мережа CFBLNet налічує понад 400 точок у 26 країнах та НАТО. Вона функціонує у рамках партнерства між Комітетом з електроніки комунікацій (CCEB), НАТО та Сполученими Штатами Америки. Ядром CFBLNet для європейських країн, країн та організацій НАТО управляє Агенція НАТО зі зв’язку та інформації (NCIA).

Джерело