Україна і Франція підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки

Україна і Франція підписали безпекову угоду. Договір було ухвалено президентами Володимиром Зеленським та Емманюелем Макроном.

Про це йшлося на пресконференції лідерів обох держави.

«Нами підписана дуже амбітна угода. Йдеться про 3 мільярди євро військової допомоги на цей рік та повну підтримку на шляху до ЄС та НАТО, що стало можливим завдяки лідерству та підтримці Франції», — заявив Президент України.

Відповідний документ Володимир Зеленський і Емманюель Макрон підписали в Єлисейському палаці.

«Сьогодні я хотів би передати всьому українському народу наше захоплення й нашу рішучість продовжувати підтримку України. Довгострокову підтримку. Вона буде такою ж сильною, як і на початку вторгнення і буде лише посилюватися. Саме в цьому дусі ми підписали угоду про співпрацю у сфері безпеки. Вона конкретизує зобов’язання, які ми взяли з країнами G7 на Вільнюському саміті НАТО у липні минулого року. І також наша підтримка не тільки довгострокова, а вона має колективний вимір, оскільки Велика Британія вже підписала угоду, Німеччина також. І саме цим шляхом йдуть всі країни Великої сімки», — зазначив президент Франції.

Після підписання документа він додав, що Франція сповнена рішучості стояти пліч-о-пліч з Україною, щоб «росія програла війну».

Нагадаємо, що це третій візит українського Президента у Францію за час широкомасштабного вторгнення росії в Україну.

Як повідомляла АрміяInform, Україна та Німеччина під час візиту Президента України Володимира Зеленського до Берліна підписали двосторонню безпекову угоду.

Джерело