Участь в Олімпіаді візьмуть майже 100 українських спортсменів – Бідний

Участь в Олімпіаді візьмуть майже 100 українських спортсменів – Бідний

21.05.2024 14:49 джерело Близько 100 українських спортсменів візьмуть участь в Олімпіаді-2024.

Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" повідомив в.о. міністра молоді та спорту Матвій Бідний, передає кореспондент джерелоу.

"Станом на сьогодні близько 100 наших спортсменів будуть учасниками цієї Олімпіади", – сказав Бідний.

Він також зазначив, що поки немає остаточної інформації, чи братимуть участь в Іграх російські спортсмени.

"Ще немає остаточної відповіді, тому що ті ліцензії, які виділено, це інформація міжнародних спортивних федерацій. Але буде ще один етап їх верифікації, який узяв на себе Міжнародний олімпійський комітет. Там створена спеціальна комісія, якій ми надаємо інформацію щодо тих атлетів, які заявлені федераціями як нейтральні. Подивимося, які рішення вони прийматимуть. Але вже зрозуміло, що відвертих пропагандистів не допустять до Олімпіади. Хоча ми принципіально проті участи будь-яких спортсменів з Росії, навіть під нейтральним прапором", – сказав Бідний.

Якщо ж російські спортсмени все ж братимуть участь в Іграх, нейтральна форма і прапор, під яким вони виступатимуть, є своєрідною формою ганьби, зауважив в.о.міністра.

"Це не буде команда з Росії, це буде група людей під незрозумілим прапором, у незрозумілого кольору одязі, замість гімну у них буде якась вигадана під них мелодія. Це буде, власне, символ того, що російський вкритий ганьбою прапор внаслідок їх злочинів, які вони чинять в Україні, не є прийнятним на будь-якій міжнародній арені", – наголосив Бідний.

Крім того, за його словами, жоден російський чиновник не зможе отримати акредитацію і жоден російський чи білоруський атлет не зможе бути присутнім на церемонії відкриття і закриття Олімпійських ігор.

Джерело