У Силах оборони повідомили, скільки ракетоносіїв залишилося у росіян в Чорному морі

Патрульний корабель «Сєрґєй Котов» до зустрічі з українськими дронами. Фото: вмф рф

Загальна кількість ракетоносіїв у складі російського флоту в Чорному морі складає близько 10 одиниць.

Про це в ефірі телемарафону “Єдині новини” повідомив начальник Центру стратегічних комунікацій Сил оборони півдня України капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук.

«Вона може змінюватися залежно від того, в якому вони стані. Загалом рахуємо 10 ракетоносіїв ворог може мати в акваторії Чорного моря», — сказав Дмитро Плетенчук.

Він додав, що загальна кількість крилатих ракет на цих кораблях може складає трохи більше 50 одиниць, проте одночасно ворог їх не буде використовувати.

«Це малоймовірно і такої практики ніколи не було. Ніхто не використовує повністю весь арсенал. Настанови кажуть, що завжди має бути деякий залишок. Теоретично треба рахувати, що можливе одночасне застосування, але практично навіть виходів в море нема», — пояснив речник.

Дмитро Плетенчук зазначив, що для одночасного застосування потрібен час для підготовки, а відповідно цей рух буде помітний для Сил оборони України. Відтак, росіяни не будуть ризикувати залишками свого флоту.

Наразі всі ворожі ракетоносії зосереджені у порту Новоросійськ, у тимчасово окупованому Криму їх не залишилось.

Як повідомляла АрміяInform, Генштаб ЗСУ офіційно підтвердив, що Сили оборони в ніч на 19 травня уразили в Севастополі російський ракетний корабель «циклон» проєкту 22800.

Серія російських малих ракетних кораблів проєкту 22800 після ураження «циклону» фактично припинила своє існування в Азово-Чорноморському регіоні.

 

Джерело