У Силах оборони показали машину ScanJack 3500, яка розміновує деокуповані території

Машина розмінування ScanJack 3500

Підрозділи, які регулярно проходять навчання за кордоном, розміновують звільнені території з використанням різноманітних машин механізованого розмінування.

Про це розповів у телеграм-каналі перший заступник Міністра оборони України генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

Найбільш підготовлені групи — вже виконують завдання з очищення від вибухонебезпечних предметів звільнених громад, зокрема у Миколаївській та Херсонській областях.

Підрозділи укомплектовані різними типами машин розмінування, зокрема ScanJack 3500. Ця потужна машина завдовжки 14 метрів та вагою близько 40 тонн здатна знешкоджувати міни та боєприпаси на глибині до 40 см зі швидкістю від 200 до 1500 м пройденої відстані на годину.

Управління ScanJack 3500 здійснюється з кабіни за допомогою джойстика. Позаду розташований агрегат з ланцюгами, які обертаються на великій швидкості.

«Постійне освоєння підрозділами, що здійснюють розмінування звільнених територій, нових зразків техніки та подальше її використання — частина нашого системного та поступового шляху до підвищення ефективності розмінування України», — заявив генерал-лейтенант Олександр Павлюк.

Він додав, що очищення територій громад від вибухонебезпечних залишків війни — необхідна умова для того, щоб цивільне населення цих територій могло повернутися до буденних справ без ризику для життя та якнайшвидше розпочати відбудову постраждалих регіонів.

АрміяInform раніше розповідала на що здатна Hydrema MCV 910 — данська «молотарка», яка розмінує Україну.

Джерело