У Силах оборони півдня прокоментували інцидент з ворожим дроном та очільницею МЗС Німеччини на Миколаївщині

Глава МЗС Німеччини Анналена Бербок у Миколаєві 25 лютого.

Речник Сил оборони півдня полковник Наталія Гуменюк розповіла про ситуацію з розвідувальними дронами російської окупаційної армії на півдні України, зазначивши, що їм вдається залітати за лінію фронту.

Відповідні коментарі Наталія Гуменюк надала в ефірі телемарафону «Єдині новини» вранці 26 лютого 2024 року.

«Що стосується розвідувальних дронів… вони дійсно зараз намагаються максимально замістити собою той А-50, що спочив непланово для росіян», — пояснила речниця Сил оборони півдня, відповідаючи на запитання ведучого щодо очільниці МЗС Німеччини Анналени Бербок.

Глава МЗС Німеччини 25 лютого відвідала Одесу та південні регіони, а на Миколаївщині вимушена була перервати свій візит через присутність ворожого дрону, який нібито спостерігав і міг навести вогонь на німецьку делегацію.

За словами Наталії Гуменюк, зараз активність ворожих дронів розвідувального плану надзвичайно висока в зоні відповідальності Сил оборони півдня України: за минулу добу було зафіксовано понад 100 дронів подібного типу, які працювали вздовж лінії бойового зіткнення і на глибші регіони.

«Вони намагаються збирати ту інформацію, яку вже більше не передасть А-50. І саме через це ми бачимо неспецифічну активність тактичної авіації, яка більше тримається віддалено в акваторії Чорного моря, також концентруючи свої зусилля на зборі оперативних даних», — зазначила речниця.

За її словами, протягом вчорашньої доби спостерігалась дуже посилена активність балістичної зброї ворога, який намагався атакувати Кіровоградщину, і був удар по Миколаївщині, по відкритих територіях.

«Тобто наведення такого точного, як вони планували, не відбулося. Але маємо розуміти, що якщо вони промацують це балістичною зброєю, то вони мають певні плани подібних атак», — додала Наталія Гуменюк.

25 лютого 2024 року кореспондентка німецького видання BILD Надя Асвад, яка супроводжувала міністра закордонних справ Німеччини Анналену Бербок під час візиту на Миколаївщину, повідомила, що колона автомобілів із главою МЗС виїхала у бік Чорного моря, щоб відвідати там опріснювальну станцію, яка знаходиться за 50 км від лінії фронту.

Дорогою на станцію до колони машин, як повідомила Надя Асвад, наблизився російський розвідувальний безпілотник. В українських членів делегації спрацював тривожний сигнал на смартфоні, водії почали намагатися вийти з-під поля зору дрона. Але він летів за колоною, переслідуючи їх. У результаті їм вдалося відірватися, дрон відлетів геть. Але візит на станцію скасували.

«Відвідування гідротехнічних споруд довелося достроково скасувати з міркувань безпеки», — повідомили в МЗС Німеччини.

Як повідомляла АрміяInform, глава МЗС Німеччини приїхала до Миколаєва та оголосила про 100 млн євро допомоги.

Джерело