У США почали виробництво новітніх бомбардувальників B-21 Raider

Стелс-бомбардувальник B-21 Raider. Фото: Northrop Grumman

Американська корпорація Northrop Grumman отримала контракт на початок виробництва стратегічного стелс-бомбардувальника B-21 Raider.

Як повідомляє АрміяInform, з відповідною заявою на своїй сторінці в соціальній мережі Х виступив заступник міністра оборони США із питань закупівель Вільям Лаплант.

«Виробництво малопомітного стелс-бомбардувальника B-21 Raider просувається вперед. Минулої осені, ґрунтуючись на результатах наземних та льотних випробувань та зрілих планах команди з виробництва, я дав добро на початок серійного виробництва B-21. Однією з ключових характеристик цієї програми була розробка виробництва — і в таких масштабах, щоб забезпечити надійне стримування супротивників», — зазначив у своєму дописі пентагонівський чиновник.

Своєю чергою оборонний портал The War Zone зазначає, що на його запит у Пентагоні відмовилися надати подробиці даної угоди. А саме — вартість контракту, підписаного з Northrop Grumman, скільки літаків Raiders він охоплює, а також точну дату його укладання.

Стелс-бомбардувальник B-21 Raider. Фото: Andrew Kanei

Раніше АрміяInform повідомляла, що прототип стратегічного бомбардувальника B-21 здійснив перший політ 10 листопада 2023 року. Загалом Northrop Grumman позиціонує B-21 як «перший у світі літак шостого покоління».

Детально технічні характеристики В-21 не розголошують: імовірно, літак оснащений двома двигунами Pratt & Whitney PW9000 та може мати максимальну масу бойового навантаження 13600 кілограмів. В-21 може отримати ракети класу «повітря — повітря», за допомогою яких буде здатен захистити себе від ворожих винищувачів.

Довідково: Бомбардувальник В-21 виконаний за аеродинамічною схемою «літаюче крило». Передбачається, що він замінить у Військово-повітряні силах США стратегічні бомбардувальники Rockwell B-1 Lancer та Northrop Grumman B-2 Spirit, а також, можливо, «ветерана» Повітряних сил B-52. Всього американці розраховують отримати не менше 100 одиниць B-21. Вартість одного літака оцінюють у 650 – 750 мільйонів доларів.

Олег Мащенко

Кореспондент АрміяInform

Джерело