У Міноборони заявили про розірвання скандальних контрактів на постачання військової форми

Міністерство оборони України розірвало договори з компаніями, пов’язаними з львівським бізнесменом Ігорем Гринкевичем, якого затримали за спробу дати хабар.

Про це заявив на пресконференції заступник міністра оборони України полковник Віталій Половенко.

«Щодо того, яка позиція Міноборони щодо “кейсу Гринкевичів”? Позиція така, що відразу після публікацій у засобах масової інформації Міністерство оборони одразу ухвалило рішення щодо розірвання договорів, які попередньо було укладено», — сказав Віталій Половенко.

Ігоря Гринкевича наприкінці грудня 2023 року затримали за спробу дати хабаря посадовцю Державного бюро розслідувань у сумі $500 тисяч. За даними слідства, гроші пропонувалися за допомогу з поверненням майна підконтрольних бізнесмену компаній, вилученого під час розслідування кримінального провадження.

Правоохоронці наразі розслідують справу щодо закупівель одягу та білизни для ЗСУ. У межах цієї справи слідчі встановили, що компанії Гринкевича виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд гривень, але низку контрактів виконали не повністю, а замовлення виконували підприємства без належних потужностей.

За даними слідства, це призвело до зриву постачання та збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 млрд гривень.

Нагадаємо, Міністр оборони України Рустем Умєров прокоментував останні новини в українському інформаційному просторі про затримання та кримінальні справи.

За його словами, один з пріоритетів команди Міністерства оборони — вичищення системи від недоброчесних учасників, всередині установи і зовні.

Джерело