У Міноборони розповіли, які зміни готують щодо медичного забезпеченння

У Міністерстві оборони України працюють над новими підходами до формування медичних потреб і розраховують на ухвалення Верховною Радою необхідного для цього законодавства.

Як повідомляє АрміяInform, про це в ефірі телемарафону розповіла заступник Міністра оборони Наталія Калмикова.

Вона розповіла, що e Верховній Раді вже проголосовано за основу законопроєкт №100343, в якому чітко визначається, коли Міноборони повинно формувати політику щодо медичної допомоги, а коли Міністерство охорони здоров’я.

«Це дасть можливість Міноборони формувати норми на основі стандартів НАТО в частині догоспітальної допомоги, а Міністерству охорони здоров’я — у частині післягоспітальної допомоги і далі», — пояснила Наталія Калмикова.

За її словами, зараз формування всіх процедур відбувається в Міністерстві охорони здоров’я і коли потрібно робити щось в частині тактичної медицини, воно запрошує медиків з військових формувань, які мають бойовий досвід.

Заступник Міністра також наголосила, що питання єдиного стандарту аптечок та їх якісного наповнення якраз лежить в площині нормативного регулювання.

«Можливість користуватися стандартами НАТО дає можливість врегульовувати і якість», — додала вона.

Наталія Калмикова зазначила, що у підрозділів є можливість замовляти якісні аптечки, і вони є в достатній кількості. «Зараз аптечки дуже ретельно перевіряють, є група, яка їздить по підрозділах і перевіряє, що є у них», — додала вона.

Наталія Калмикова нагадала, що в грудні минулого року була запроваджена спрощена процедура списання аптечок, медичних наплічників тощо.

«З 20 етапів ми скоротили до трьох. Це стало можливим після переведення з інвентарного майна у витратне майно. Тепер підрозділи списують це майно і ми найближчим часом очікуємо побачити потреби», — сказала вона.

Джерело