Фото: Дмитро Юрченко / АрміяInform
Міністерство оборони України працює над посиленням роботи професійних психологів у Збройних Силах України.
Про це розповіла директор Департаменту охорони здоров’я Міноборони Оксана Сухорукова під час виступу на Першому щорічному Міжнародному конгресі з військової медицини та ментального здоров’я під назвою «Воїн: життя, здоров’я, боєздатність».
«Дуже важливо на сьогоднішній день підтримати наших військовослужбовців, підготувати їх до армії і супроводжувати їх протягом всього терміну служби. Вхід в Збройні Сили – це професійний психологічний відбір. І він має відбуватись на етапі рекрутингу, ТЦК, навчальних центрів», – сказала Оксана Сухорукова.
Вона зазначила, що перед Міноборони стоїть завдання зробити цю систему сильнішою, наповнити її професійними психологами і для цього необхідно готувати відповідні кадри.
«Ми говоримо про підготовку наших військовослужбовців, про постійний супровід протягом всього терміну служби. Туди входить моніторинг їхнього стану, клімат в колективі, кризові інтервенції і контроль бойового стресу», – пояснила Оксана Сухорукова.
За її словами, перший етап психологічної допомоги – це самодопомога або допомога рівний-рівному.
На другому етапі вже йдеться про кризові інтервенції, де проводиться контроль бойового стресу.
Третій етап психологічної допомоги військовослужбовцям – це психологічні пункти розвантаження на безпечній відстані від літії бойового зіткнення. І четвертий етап – це довготривала психологічна допомога.
«На кожному з цих етапів може відбуватися тріаж (визначення пріоритетів, – Ред.), коли військовослужбовця треба направити до медиків. Якщо треба, люди мають бути навчені, мають розпізнати ці перші ознаки, щоб направити їх далі по медичній ланці», – додала Оксана Сухорукова.
Як повідомляла АрміяInform, Міністр оборони Рустем Умєров під час виступу на Першому щорічному Міжнародному конгресі з військової медицини та ментального здоров’я під назвою «Воїн: життя, здоров’я, боєздатність» сказав, що Міноборони досягло значних успіхів за низкою напрямків медичного забезпечення у Збройних Силах.
Залиште відповідь