У МАГАТЕ стурбовані тим, що Запорізька АЕС не має резервного живлення

Ілюстративне фото

Окупована росіянами Запорізька атомна електростанція протягом останніх десяти днів не має резервного джерела живлення та є повністю залежною від своєї єдиної лінії 750 кВ. Ситуація з енергопостачанням за межами майданчика станції залишається джерелом глибокої стурбованості.

Про це йдеться в заяві генерального директора Міжнародного агентства з ядерної енергії (МАГАТЕ) Рафаеля Гросс від 1 березня.

«Із загалом 10 зовнішніх ліній електропередачі, які були до початку конфлікту, сьогодні працює лише одна. Навіть якщо одна резервна лінія знову стане доступною, цього буде далеко недостатньо», — наголосив очільник агентства.

Рафаель Гроссі нагадав, що за останні 18 місяців найбільша в Європі атомна електростанція вісім разів повністю втрачала зовнішнє живлення, що змусило її покладатися на аварійні дизель-генератори.

«В історії атомної енергетики це безпрецедентна ситуація, і вона явно не є стійкою», — зауважив він.

У своїй заяві МАГАТЕ також констатує постійну небезпеку навколо ядерного об’єкта, звуки вибухів та інші ознаки військової активності в районі, який розташований на передовій бойових дій.

Як повідомляла АрміяInform, експерти МАГАТЕ повідомляли про потужні вибухи на Запорізькій АЕС впродовж тижня.

Джерело