У Києві затримано ворожого агента, який зливав фсб інформацію під час оборони столиці у 2022 році

Служба безпеки затримала у Києві агента фсб. У перші дні широкомасштабного вторгнення він збирав розвіддані для рашистів, а коли зрозумів, що вони не зможуть захопити столицю України, — «заліг на дно» і намагався уникнути правосуддя.

Про це повідомляє Служба безпеки України.

За даними слідства, протягом лютого-березня 2022 року чоловік виконував завдання щодо виявлення місць базування українських захисників, які брали участь у боях за Київ.

Насамперед ворога цікавили опорні пункти і вогневі позиції бійців Центру спеціальних операцій «А» СБУ на території та околицях міста.

Для збирання розвідданих російський агент у проміжках між комендантськими годинами обходив вулиці мегаполіса під виглядом пересічного громадянина.

На місцевості він намагався приховано зафіксувати максимум локацій українських оборонців для підготовки відповідного «звіту» до фсб.

Серед масиву інформації окупанти сподівались ідентифікувати бойові позиції українських спецпризначенців, щоб завдати по них прицільні повітряні удари.

Однак агресору не вдалося реалізувати свої плани. Коли рашисти зрозуміли, що швидко захопити Київ їм не вдасться, зловмисник на тривалий час «заліг на дно» та «згорнув» свою розвідувальну активність, щоб уникнути викриття.

Згодом фігурант знову вийшов на дистанційний зв’язок з російським «куратором» і отримав від нього нові завдання.

Цього разу ворожий агент мав активно поширювати у соцмережах тези кремлівської пропаганди, завуальовані під «загальні настрої» мешканців Київщини.

Встановлено, що у дописах на власній фейсбук-сторінці зловмисник вихваляв окупантів та закликав до захоплення столичного регіону нашої держави.

Під час обшуків за адресами перебування затриманого виявлено комп’ютерну техніку та мобільні телефони із доказами його розвідувально-підривної діяльності на користь країни-агресора.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України.

Чоловікові загрожує довічне ув’язнення.

Раніше був затриманий киянин, який збирав для росіян інформацію про Сили оборони України.

Джерело